Колесніченко: Вирок у справі ЄЕСУ – клеймо Тимошенко перед ЄС
Юлія Тимошенко відмовиться від участі в черговому судовому засіданні у «справі ЄЕСУ». Вона зробить усе, щоб не отримати вирок у справі, яка може поставити на ній клеймо. Таку думку висловив член парламентського комітету з питань верховенства права Вадим Колесніченко.
«Її завдання – тримати інтригу і при цьому відмовлятися і від відео-конференції, і від присутності в залі засідання. Її завдання – максимально затягувати судовий процес щодо ЄЕСУ, очікуючи якогось дива. Дива не буде! Все має бути за законом – судове засідання і вирок. Силою її ніхто етапуватиме, щоб у черговий раз вона не змогла звинуватити пенітенціаріїв у побоях, щоб знову не спекулювала на цій темі і не принижувала працівників колонії», – сказав нардеп у коментарі УНН.
«Її завдання якраз не отримати вирок. Тому що як тільки суд винесе рішення про те, що вона є винною, тобто, що вона не платила податки, Європа від Тимошенко відразу відвернеться, бо для всього світу неплатники податків є злочинцями, а тим більше політики. Для них – це клеймо на все життя. А для політика – це жодних шансів. Її одразу буде списано», – пояснив Колесніченко.
Крім того, політик зазначив, що до завершення усіх судових процесів «про помилування і мови бути не може».
Нагадаємо, наступне судове засідання у справі ЄЕСУ заплановане на 23 квітня.
Представники ДПтСу повідомили, що Юлія Тимошенко не дала ствердної відповіді на запитання про її етапування на судове засідання. Їй запропонували взяти участь у суді в режимі відео-конференції.
Засуджена Юлія Тимошенко вже майже рік відмовляється прибути на засідання суду.
Як відомо, 20 січня слідчий відділ Управління Служби безпеки України у Харківській області завершив розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Ю.Тимошенко у запровадженні корпорацією «Єдині енергетичні системи України» фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній.
Зокрема, йдеться про справу за обвинуваченням Ю.Тимошенко в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні й замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. податку на додану вартість, службового підроблення та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку.
У зазначеній кримінальній справі органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
В СБУ зауважили, що за епізодами вчинення інших злочинів, а саме організації ухилення від сплати понад 10 млн грн податків і замаху на розтрату чужого майна – коштів державного бюджету у сумі 405, 5 млн дол., розслідування триває.