Командирів 53-ї бригади притягнули до відповідальності через нелюдські умови утримання солдатів
За неналежне виконання службових обов’язків щодо забезпечення військових на полігоні «Широкий Лан» у Миколаївській області до адмінвідповідальності притягнули командний склад 53-ї окремої механізованої бригади та вище командування.
Як написав у Facebook головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, офіцери такого рівня вперше відповідають своєю свободою за невиконання статутів Збройниз сил України.
«Коли військове командування в ситуації з “Широким Ланом” не впоралося зі своїми обов’язками, солдати поскаржилися військовому прокурору. Прокуратура відреагувала миттєво, не шукаючи “стрілочників” і не роблячи “крайніми” самих бійців. Станом на сьогоднішній день, за неналежне виконання службових обов’язків до адміністративної відповідальності ми притягнули командний склад бригади і вище командування. командир, начальник штабу, заступник, начальник тилу, начальник продовольчої служби батальйону, а також безпосередньо командир 53 бригади Водолазький, на підставі адмінпротоколів військової прокуратури за рішенням суду, отримали від 5 до 10 діб реального арешту на гауптвахті. Після свят закінчиться судовий розгляд по ще 4-х наших адмінпротоколах щодо заступників командувача військами ОК “Схід”», – написав Матіос.
Як відомо, 8 лютого 46 бійців 53-ї окремої механізованої бригади, що перебували на полігоні «Широкий Лан», вирушили пішки до Миколаєва, щоб поскаржитися військовому прокурору на умови проходження служби після передислокації під Миколаїв. Військовослужбовці заявили, що сплять в дірявих наметах, практично на снігу, їм ніде помитися, а з їжі в наявності тільки сухий пайок.
У Генштабі у відповідь на претензії військових пообіцяли провести службову перевірку і притягнути до кримінальної відповідальності посадову особу, з вини якої склалася така ситуація.
Пізніше військова прокуратура Південного регіону повідомила про порушення кримінального провадження. У прокуратурі уточнили, що відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), карається позбавленням волі на строк від 5 до 9 років.