Командувач ООС розповів про заборону перебування на передовій для добровольців і волонтерів
«Люди, які не входять до складу жодної силової структури, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій»
У зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС) мають право перебувати лише кадрові військові й силовики ОС, працівники гуманітарних місій і громадяни з місцевою пропискою. Про це заявив командувач ОС генерал-лейтенант Сергій Наєв, додавши, що заборона з’являтися на передовій поширюється і на волонтерів, і на «людей, котрі не мають законного права мати зброю».
Про це Наєв сказав в інтерв’ю сайту «Обозреватель», яке оприлюднила прес-служба Міноборони.
«Ще перед початком проведення операції ОС ми озвучили ті зміни, які були передбачені відповідним законом. А саме, що в районі бойових дій можуть перебувати тільки ті, хто входить до складу сектору оборони і безпеки — зокрема військові частини ЗСУ, які виконують бойові завдання і стримують ворога. А також ті цивільні, хто має на це право. Це люди, які там живуть; які їдуть туди з якоїсь родинної необхідності; люди, які виконують гуманітарну місію, надають медичну допомогу», – сказав генерал Наєв.
«Для цього не потрібні якісь особливі перепустки, просто треба мати відповідні документи — паспорт із відповідною реєстрацією тощо», – додав він.
«Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, котрі не мають законного права мати зброю… Тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій», – наголосив командувач Об’єднаних сил.
За пряме запитання: «Ви маєте на увазі і добровольців з УДА та інших формувань?», Наєв відповів ухильно: «Не буду конкретизувати».
«У районі бойових дій можуть і будуть перебувати тільки Збройні сили України та підрозділи інших силових структур, які беруть участь в ООС. Усе», – наголосив він.
Щодо волонтерів та їхнього статусу у зоні ООС, то Сергій Наєв подякував усім волонтерам, які допомагають Збройним силам від імені кожного воїна на передовій.
«Що стосується приїзду волонтерів, а не, як ви правильно назвали, «військових туристів» під виглядом волонтерів. Нині волонтери приїжджають не на передній край, а в тилову зону, де вони передають матеріальну допомогу, зустрічаються і спілкуються як із керівництвом бригади, так і з підрозділами, з окремими військовослужбовцями», – сказав генерал Наєв.
«Це робиться, зокрема, і заради безпеки самих волонтерів. Бо наразі в районі бойових дій, на передньому краї, небезпечно для цивільних, які не мають відповідної підготовки. Ну, і прав перебувати там — теж. Відповідно до законодавства», – додав командувач ОС.