Комуністам мало на 9 травня Прапора перемоги – хочуть ще прапор СРСР
Рішення Верховної Ради з приводу вивішування 9 травня прапора 150-ї стрілецької дивізії, піднятого над Рейхстагом, є неповним. На думку комуністів, в цей день було б цілком припустимо вивішувати також прапори СРСР.
Як повідомила прес-служба Комуністичної партії, про це заявив народний депутат від КПУ Євген Царьков.
Зокрема, Царьков вважає, що БЮТ своєю заявою з приводу вивішування 9 травня копій прапора перемоги виявив повне незнання історії.
Комуніст зазначив, що червоний прапор взагалі не є символом СРСР.
"Адже є певна форма державної символіки, обумовлена законом. У державного прапора є певний розмір, співвідношення елементів тощо. Обріж полотнище на 10 см. або поміняй відтінок - це вже не державний прапор. Чомусь "бютівці" не говорять, що закон передбачає вивішування прапора Китайської Народної Республіки - адже він теж червоний", - зіронізував Царьков.
Крім того, за його словами, нещодавно прийнятий закон передбачає вивішувати копію цілком конкретного прапора - 150-ї стрілецької дивізії, піднятого над Рейхстагом, тобто Прапора перемоги.
"До чого тут "неіснуюча держава"? Це історичний символ. І чому в День перемоги не можна вивішувати прапор країни, якої вже не існує, але можна і потрібно - країни, яка тоді не існувала? Чи хтось чув про бійців якоїсь української армії, які штурмували Берлін під синьо-жовтими прапорами? Ні, українці воювали з фашизмом тільки і виключно під червоними прапорами. Саме тому ми вважаємо рішення ВР неповним. Було б цілком припустимо вивішувати прапори СРСР, під якими була здобута перемога", - резюмував парламентарій.
Як відомо, 21 квітня БЮТ виступив із заявою проти вивішування 9 травня червоних прапорів.
"Перемогу у Другій світовій війні здобули народи, а не Компартія Радянського Союзу і Сталін. Червоний прапор не нагодує ветерана, не забезпечить його путівкою до санаторію, не дасть реальних пільг на оплату грабіжницьких житлово-комунальних послуг, не підвищить пенсію. У будь-які офіційні святкові дні слід використовувати державний прапор України, а не прапор тієї країни, якої вже не існує", - заявили прихильники Юлії Тимошенко.