Кучма вимагає відновити розслідування кримінальних справ проти Мельниченка
Другий Президент України Леонід Кучма переконаний, що Генеральна прокуратура України повинна відновити розслідування кримінальних справ стосовно колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка.
Про це Л.Кучма заявив 14 квітня журналістам після відвідування Головного слідчого управління Генпрокуратури, - повідомляє УНІАН.
«Я знаю, що Смешко (колишній голова СБУ Ігор Смешко, - ред.) ставить руба таке питання, і сьогодні він сказав, що ще у грудні подав заяви, чи як називається цей документ, на ім’я генерального прокурора, що треба проти Мельниченка висувати звинувачення, і розписав, які звинувачення», - сказав Л.Кучма.
На запитання журналістів, чи підтримує він таку позицію, Кучма сказав: «Однозначно. А як можна? Ми ж ніколи себе поважати не будемо, і ніхто нас в світі поважати не буде, якщо ми самі себе захистити не можемо».
Нагадаємо, восени 2000 року голова СПУ Олександр Мороз представив у Верховній Раді України записи екс-майора Управління державної охорони М.Мельниченка, нібито зроблені ним у кабінеті Л.Кучми. За твердженням М.Мельниченка, у записах йдеться про усунення журналіста Г.Гонгадзе.
22 березня 2011 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього Президента України Л.Кучми. За словами першого заступника генпрокурора, Л.Кучма підозрюється в перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що привело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Р.Кузьмін заявив, що записи М.Мельниченка визнані речовими доказами у справах, порушеними за вбивством Г.Гонгадзе.
13 квітня 2011 року І.Смешко нагадав, що у 2001 році стосовно М.Мельниченка було порушено три кримінальних справи. Зокрема — за розголошення державної таємниці. Пізніше порушили ще одну — після «кольчужного» скандалу, який розгорівся слідом за тим, як плівки потрапили до американських спецслужб. Тоді Україну звинуватили у продажу радарних станцій «Кольчуга» Іраку, але пізніше США визнали, що звинувачення були помилковими.
«В результаті розслідування цих справ було встановлено факт монтажу записів, - стверджував екс-голова СБУ. - Справа зі створення помилкових доказів звинувачення, наскільки мені відомо, досі відкрито».
І.Смешко висловив переконання, що Генеральна прокуратура України не мала права закривати кримінальні справи проти М.Мельниченка.
При цьому він висловив переконання, що розкрити вбивство журналіста Георгія Гонгадзе «абсолютно неможливо без розслідування цих трьох протиправно закритих кримінальних справ стосовно майора Мельниченка».