Литва і США обурилися можливим призначенням росіянина на посаду керівника Інтерполу

Литва пригррозила виходом з організації, якщо її очолить росіянин Олександр Прокопчук

СвітВолодимир Пиріг, 20 листопада 20181870
Росіянин Олександр Прокопчук є віце-президентом Інтерполу, але може стати його президентом

Через можливе призначення росіянина Олександра Прокопчука на посаду керівника Інтерполу Литва і США зробили різкі заяви, а Литва взагалі пригрозила вийти зі складу цієї організації, яка координує роботу поліції в 190 країнах світу.

Після того, як Україна пригрозила припинити членство в Інтерполі через можливе призначення Прокопчука, схожу заяву прийняв також парламент Литви, повідомило місцеве видання Delfi.

«Якщо Олександр Прокопчук буде обраний керівником Інтерполу, то Литва разом з іншими демократичними країнами повинна буде негайно розглянути можливість виходу з цієї організації», – сказано в резолюції литовського Сейму, яку підтримали 88 депутатів. Документ не отримав жодного голосу «проти», але семеро депутатів, при цьому, утрималися.

За словами міністра внутрішніх справ Литви Еймутіса Місюнаса, якщо нинішній віце-президент Інтерполу очолить його, організація стане «політизованим знаряддям режимної розправи».

«Ми бачимо, що і раніше в Росії були спроби використовувати міжнародні ордери на арешт і можливості Інтерполу для розправи з активістами громадянського і демократичного суспільства Росії, так і з литовськими посадовими особами», – заявив міністр.

Своє невдоволення наміром призначити росіянина на пост голови Інтерполу також висловили у США. Зокрема, 19 листопада американські сенатори Джейн Шагін, Роджер Вікер, Кріс Кунс і Марко Рубіо оприлюднили спільний лист, в якому виступили проти призначення представника Росії на цю посаду, заявивши, що «Росія постійно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і залякування політичних опонентів, дисидентів та журналістів», пише «Голос Америки».

У листі стверджується, що «Олександр Прокопчук був особисто причетний до [створення] цієї стратегії залякувань». Одним з інструментів, яким згідно зі звинуваченнями зловживає Росія, стали так звані «червоні повідомлення» Інтерполу, які зобов’язують затримувати й видавати осіб на вимогу органів окремих країн.

Нагадаємо, вибори президента Інтерполу пройдуть в середу, 21 листопада. Одним з претендентів на перемогу є 56-річний росіянин Олександр Прокопчук, який наразі є віце-президентом організації. Нового президента обирають через зникнення в Китаї з подальшим арештом попереднього голови організації.

Раніше з закликом не обирати Прокопчука на цю посаду виступили правозахисники.

Відомо, що Олександр Прокопчук є рідним братом українського дипломата Ігоря Прокопчука, котрий представляє Україну в ОБСЄ у Відні, однак, за повідомленнями ЗМІ, брати між собою не спілкуються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук