Львівська облрада почувається самодостатнім суб’єктом політики, - експерт
На запит про роботу депутатів Львівської облради ЛОГО КВУ від фракції ВО «Свобода» надійшов загальний звіт. Про це 29 серпня повідомила виконавчий директор ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська, представляючи результати моніторингу діяльності Львівської облради за період з листопада 2010 року до сьогодні.
За її інформацією, фракція ВО «Свобода» у Львівській облраді у звіті зазначає, що «вдалося довести і громаді, і виконавчій владі області, і навіть центральній владі, що вона є самодостатнім представницьким органом, діяльність і рішення якого можуть впливати на ситуацію в області». «Фракція вважає, що вони досягли на даний момент, що Львівська обласна рада є самостійним суб’єктом політики, що вона не підпорядковується Львівській обласній державній адміністрації, і, більше того, може навіть контролювати рішення Львівської ОДА», - зазначила О.Дащаківська.
Вона прокоментувала ZAXID.NET з цього приводу: «Завдяки фракції прийнято ряд конкретних рішень ради, якими вимагається звіт про витрачання державних коштів, які витрачаються Львівською ОДА та за якими зобов’язує проводити моніторинг за використанням державних коштів районні, міські,сільські ради. На практиці зобов’язує в 10-денний термін надавати звіти. На жаль, я не побачила, що хтось з тих, кому ці вимоги висували, щоб їх виконували, проте, можливо, не достатньо ретельно шукала. Можу лише сказати, що на рівні рішень – ефективно, вони прийняті, лишилося ще ці рішення виконувати».
О.Дащаківська погодилася з «позитивом» для зміцнення прозорості, відкритості, публічності ради, ініційованим фракцією ВО «Свобода», - запровадженням гарячої телефонної лінії Львівської облради.
Також вона відзначила, що за згадуваний період у Львівській облраді відбулося 8 заходів з обговорення актуальної суспільної тематики – у формі круглих столі, громадських слухань, зокрема з обговорення земельної, пенсійної реформи. Тим часом, за такий же проміжок часу у Донецькій облраді було одне обговорення, у Волинській та Івано-Франківській – по два.
Разом з тим, як наголосила О.Дащаківська, відкритість влади у прийнятті рішень проявляється, коли їх можна обговорити до їх прийняття. «Такі можливості є досить вузькими, бо досі на сайті Львівської облради не відбувається оприлюднення проектів рішень. Це суттєвий чинник. Це варто змінити, тим більше, що за регламентом ради так має бути», - зазначила вона.