Львівський суд зобов'язав Нацполіцію виплатити звільненому працівнику ₴784 тис.
55-річний Микола Піняшко сім років судився, щоб знову стати начальником слідчого управління поліції Закарпатської області
Звільнений у 2010 році начальник слідчого управління поліції Закарпатської області Микола Піняшко поновився на посаді через львівський суд. Нацполіцію Закарпаття зобов'язали також виплатити правоохоронцю 783,8 тис. грн за час вимушеного прогулу.
Позов Миколи Піняшка потрапив до Львівського окружного адмінсуду після того, як Вищий адмінсуд України у 2015 році повернув цю справу на повторний розгляд, а місцевий адмінсуд не зміг сформувати склад суддів для розгляду цієї справи.
Відомо, що наприкінці березня 2010 року Микола Пішянко подав рапорт на звільнення за вислугою років, однак через кілька днів передумав і подав рапорт про відкликання свого прохання. Попри це правоохоронця таки звільнили за віком, через що він подав позов до суду.
Львівський окружний адмінсуд 20 листопада 2017 року встановив, що указ про звільнення поліцейського таки прийняли неправомірно, оскільки на час звільнення Володимир Піняшко не досягнув граничного терміну перебування на службі. У його випадку цей термін наставав після досягнення 50-річчя, а на момент звільнення Володимиру Піняшку було лише 48 років.
Враховуючи це, суд частково задовольнив його позов, зобов'язавши Нацполіцію поновити правоохоронця на старій посаді (зараз йому 55 років, відтак він має повне право вдруге вийти на пенсію).
Цікаво, що Микола Піняшко також вимагав виплатити 500 тис. моральної компенсації. Цю вимогу суд відкинув, однак зобов'язав закарпатське управління поліції виплатити правоохоронцю майже 784 тис. грн за час вимушеного прогулу – як середній заробіток за сім з половиною років, впродовж яких його справа перебувала у судах.
Постанова суду ще не набрала чинності, оскільки Нацполіція має термін, щоб її оскаржити. Однак виплата 8,3 тис. грн та поновлення на посаді підлягають негайному виконанню.