Львів’ян просять долучатись до проекту «Громади в дії» у своєму районі
Інститут міста запрошує мешканців Львова розвивати ті райони, в яких вони живуть, і разом долати проблеми, які там виникають. У місті діє проект «Громади в дії», який реалізовують за підтримки Європейського Союзу.
У кварталі на Пасічній на перший погляд майданчику нічого не бракує, втім тут ще безліч роботи. Мешканці хочуть його озеленити: висадити стіну із живоплоту, досадити дерев, де-не-де замінити покриття. Таке ж у планах зробити і біля турніків.
«Своїми діями, своїми вчинками такою роботою хочемо показати, що можна щось зробити, не чекати, що хтось прийде, щось там запропонує і зробить замість когось», — каже мешканець вул. Пасічної Микола Стецьків.
У будинку на Джорджа Вашингтона ніхто не пасе задніх, розповідає ініціативна мама Уляна. Її сусіди щоразу вигадують нові ідеї для комфортного життя. Але мешканців одного будинку для цього замало.
«Радо би хотіли, щоби більше мешканців приходили на ті зустрічі тому, що ініціюють різні цікаві проекти, в тому числі і спортивний майданчик має бути поруч біля нас, на Джорджа Вашингтона, 17 і на Шафарика, 4 якийсь там сквер до забудови», — додає мешканка вул. Дж. Вашингтона Уляна Бородата.
Такі зустрічі із мешканцями у різних частинах Львова організовує Інститут міста. У своїх мікрорайонах в межах програми «Громади в дії» люди можуть втілити певну ідею. Це може бути спортивний майданчик, місце відпочинку у парку чи громадський простір біля школи. Щоб це стало реальністю, громада має зібрати третину суми ― до тисячі євро, ще дві тисячі дофінансує Європейський Союз.
«Є така система, що якщо громади не зможуть зібрати фінансування ― це 30% від загальної суми проекту невеличкого, то тоді ми ту суму, яка буде лишатися в нас по залишках, будемо як бонус розприділяти поміж іншими громадами», — пояснює координатор проекту «Громади в дії» Анастасія Загайна.
Найперше у цьому проекті хочуть бачити згуртованість людей і бажання втілювати ідеї разом.
«Навіть після того, як проект реалізується у районах, люди продовжували підтримувати вже реалізовані проекти, тобто доглядати за цими просторами, звертатися, якщо потрібно в якісь адміністрації, щоб ці простори і далі функціонували», — розповідає координатор проекту «Громади в дії» у мікрогромадах Марта Гладка.
Такі громади створені у кожному районі міста, всього їх 39. Охочі змінити простір навколо себе ще мають можливість долучитись до проекту.