До теми
З користю не лише для себе, а й для навколишнього середовища. Львівські кав’ярні «каву із собою» пропонують брати у власні горнята.
У «Світі кави» таку ініціативу запровадили ще три місяці тому. Приходити зі своїм горням заохочуть навіть фінансово, пропонуючи п’ятивідсоткову знижку на напій. Тут навіть можна купити горнятко. Та постійні відвідувачі звикли пити каву у закладі.
«Люди, які приходять до нас часто, вже знають про цю акцію. Проте, більшість відвідувачів, які беруть каву із собою – це туристи. З ними важче, тому що він приїхав до Львова, прийшов один раз і пішов», – каже працівниця «Світу кави» Оксана Бедрій.
На цілих десять відсотків дешевше продадуть напій, якщо не візьмете паперове горня із собою, у кав’ярні «Щось цікаве».
«Ми заохочуємо людей звикати до такої практики. Поки що спостерігається дуже активна підтримка цієї акції в соцмережі. Я, наприклад, сама таке практикую», – говорить виконавчий директор арт-простору «Щось цікаве» Іванна Тирпич-Радомська.
В «Альтернативної кави» є вже постійні відвідувачі, які приходять зі своїми горнятами. Але на цьому не зупиняються і продовжують поширювати екологічний рух.
«Наше завдання полягає в тому, щоби донести цю думку до якомога більшої кількості людей і дати їм можливість цим скористатись. Ми заохочуємо невеликою знижкою на каву і якщо вони придбають горнятко в нас, то ми до нього чіплятимемо ще сертифікат на 5 кав», – пояснює співзасновник, баріста мережі «Альтернативна кава» Іван Болгаров.
Такі заохочення від закладів є для того,аби зменшити кількість непереробних відходів. Адже паперове горня має всередині тонкий шар пластику і здати його на макулатуру вже не вдасться.
«Бізнес невеличких кав’ярень, де продають каву на виніс є дуже поширеним у місті. В середньому, за день така кав’ярня може продавати від 200 до 600 гоняток кави», – додає Юлія Юрченко, яка працює над стратегією «Нуль відходів. Львів».
Зазвичай одноразову тару з-під кави клієнти викидають у міські смітники. Тому нова ініціатива може допомогти зменшити кількість паперових горнят.