Львів’янам вдруге показали польський сміттєпереробний комплекс

Головні новини Львова 25.06Ірина Панчишин, 25 червня 2018, 19:04 1709 1

Поляки показали львів’янам, що роблять зі своїм сміттям. Вже вдруге для мешканців Знесіння та інших прилеглих мікрорайонів міська рада влаштувала екскурсію на завод механіко-біологічної переробки у місті Стальова Воля. Такі поїздки організовують, аби львів’яни подивились на роботу комплексу та його вплив на довкілля. Адже саме таку технологію використають при спорудженні заводу у Львові.

Заводу механіко-біологічної переробки у місті Стальова Воля лише три роки. Розташований він у двох кілометрах від житлової забудови. Приймають відходи від кількох перевізників. Може бути сортоване чи не відсортоване сміття. Усе потрапляє у великі ангари. Далі трактором на лінію сортування. Їх тут є дві. Вторсировину відбирають вручну.

«На кінці складають папір та картон, є упаковка з-під хімії тверда і м’яка, поліетилен і пляшки по кольорах», – показала Зося, яка сортує сміття руками.

Інші відходи відбирають магнітні та оптичні сепаратори (47-46). Біологічні рештки потрапляють до компостера, а частина ще проходить ферментацію.

«Процес ферментації є безкисневим. Маємо великий реактор, до якого входить матеріал. Є змішувачі, які змішують. Температура всередині плюс 55 градусів. Через 18-20 днів забираємо переферментований гній», – розповів керівник сміттєпереробного заводу Каміл Муціх.

З однієї тони біовідходів отримують від 140 до 250 кубометрів газу. А вже з нього виробляють електроенергію, яку використовують для власних потреб. Окремо відбирають паливну фракцію, тобто те, що неможливо переробити. Спалюють усе на цементному заводі. Різні рідини від сміття збирають у резервуари.

«Під усією площею заводу є спеціальний ізоляційний шар поліетилену. Навіть якщо ми маємо тут щось, що протече, воно не просочиться далі у ґрунти», – додав Каміл Муціх.

Різких запахів на заводі немає, адже працюють потужні витяжки. Приймають тут 60 тисяч тонн відходів на рік. За утилізацію і вивезення сортованого сміття мешканці ґміни щомісяця платять по 4,5 злотих. Ті, хто не сортує, ‒ 18.

Побачивши усю роботу комплексу, львів’яни по-різному говорять про створення такого ж у Львові.

«Проти сміттєпереробного заводу поруч я залишаюсь по сьогоднішній день. Я не є проти самого сміттєпереробного заводу як такого», – сказав мешканець вул. Черкаської Ігор Земан.

«Якщо раніше в мене були десь присутні певні вагання, то, відвідавши це підприємство, я з абсолютно твердою впевненістю можу сказати, що воно не найвищого рівня, але таке, яке необхідне нашому місту», – розповіла мешканка вул. Б. Хмельницького Ірина Матюшина.

«Важливо в даному випадку дотриматися технології, які будуть запропоновані. І якщо вони будуть витримані, тоді буде мінімальний вплив на довкілля. Тоді, в принципі, такий сміттєпереробний завод можна розміщувати в будь-якому місці», – сказала доцентка кафедри використання природних ресурсів ЛНУ ім. І. Франка Ірина Койнова.

Збудувати сміттєпереробний комплекс у Львові мають поблизу очисних споруд на вулиці Пластовій.

«Це найкраща ділянка в плані віддаленості від житлової забудови, тобто шукати зараз ще щось ‒ це велика проблема втратити ті кошти, які ми вже під цю ділянку змогли знайти», – підсумував провідний спеціаліст ЛКП «Зелене місто» Борис Пошивак.

За два ознайомчі візити роботу польського заводу побачили близько 70 львів’ян. Такі екскурсії міська рада буде проводити ще.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук