Маленька львів’янка, що 9 років бореться за життя, потребує трансплантації нирки

Діанка Ващак пережила 10 операцій – зараз потребує чергової

Головні новини Львова 25.09Оксана Сенишин, 25 вересня 2017, 16:07 1582 0

Сім’я львів’ян з недугою доньки бореться вже дев’ять років ‒ від самого народження Діанки. Дівчинка пережила чимало: щодня чотири рази на день приймає по жменьці таблеток і випиває по три літри води, аби циркулювала нирка. Вже змінила не одне лікарняне ліжко.

«Я вже нічого не боюся. Боляче було, хіба коли робили біопсію без наркозу», ‒ поділилася спогадами Діанка.

Дівчинка народилася з нерозвиненими нирками, неправильно збудованими сечоводами та великим сечовим міхурем.

«Від народження донечка відразу була в реанімації, бо не могла пісяти сама. Вона була «катетеризована». До півтора місяці у неї стояв катетер, мішечок. В 4 місяці їй була зроблена перша операція. Впродовж 4 років їй було зроблено 10 операцій», ‒ розповіла мама Діанки Оксана Данилишин.

Діанку перевели на так званий «ручний діаліз» ‒ вшили трубку, яка б виводила рідину. Та згодом нирку видалили, а сечовий вивели назовні. З часом виявилося, що не обійтися без трансплантації нирки, донором став рідний тато. І от три роки все було добре, та знову почались проблеми. Цьогоріч дитині діагностували ймовірне відторгнення нирки. Попередньо потрібна операція в Польщі, де постійно дитя лікувалось.

«Потрібно перешити сечовий вихід. Бо вона сама не пісяє і все життя буде пісяти в мішечки. І потрібно поставити в нирку дренаж. Бо з нирки не виходить вся рідина і є постійно запальний процес. Якщо це не зробити, моментально відторгнеться нирка. І дитина постійно буде жити на антибіотиках», ‒ пояснила мама Оксана Данилишин.

На цю операцію, яку мали б провести у листопаді, потрібно 120 тис. гривень. А вже згодом сім’я може сподіватися на трансплантацію нирки в Білорусі.

«Щоб в Білорусі стати на чергу, нам потрібно мати на рахунку 65 тис. євро. Поки коштів ми не будемо мати, лікарня нас на чергу не поставить. Бо коли вже буде нирка, потрібно дати всю суму, і тоді дитині пересаджують орган. Дитині ще будуть видаляти повністю сечовий міхур. Вона не може залишатися з цим сечовим, бо через нього всі проблеми», ‒ додала Оксана Данилишин.

Сім’я просить допомоги кожного. Адже здоров’я ‒ це єдине про що мріє Діанка: «Не хочу більше бути у лікарні!»

ПриватБанк

5168 7551 0043 7140

Оксана Данилишин (мама Діанки)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук