ООН вперше у своїх документах назвала Росію державою-окупантом
ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму
До теми
ООН у вівторок, 15 листопада, ухвалила резолюцію про порушення прав людини в окупованому Росією Криму, в якій Росію вперше названо державою-окупантом, а Крим і Севастополь – тимчасово окупованими територіями.
У схваленій ООН резолюції засуджуються «обмеження прав людини, дискримінаційні заходи і практика щодо жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади ».
Проти проекту резолюції про порушення прав людини в окупованому Росією Криму в Третьому комітеті Генасамблеї ООН проголосували представники 23 країн, ще 76 утрималися. Зокрема, український проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)» в ООН підтримали 73 країни, проти голосували: Ангола, Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Коморські острови, КНДР, Казахстан, Індія, Іран, РФ, Нікарагуа, Сербія, ПАР, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Еритрея, Зімбабве, повідомила «Українська правда».
За словами заступниці міністра інформаційної політики Еміне Джеппар, представник Росії виступив різко проти проекту резолюції, стверджував про «російський Крим» і звинувачував у порушенні прав людини Україну.
Раніше у вівторок делегація Білорусі в Третьому комітеті спробувала домогтися зняття проекту резолюції по Криму, заявивши про політизацію питання прав людини, але цю пропозицію підтримали лише 32 делегації, 101 проголосували проти і 37 утрималися.