Медики пояснили, чому не закрили львівську школу після виявлення в учениці гепатиту А
Батьки не пускають своїх дітей до школи, бо бояться зараження
До теми
В учениці 7 класу львівської СЗШ №90 діагностували гепатит А, захворювання, більш відоме в народі як «жовтуха». Батьки учнів обуруються, чому школу не закрили на карантин, поки триває інкубаційний період та чому їм не повідомили про цей випадок і не поінформували, як вони мають діяти? Тож дехто з них після канікул просто не пускає дітей до школи.
ZAXID.NET вирішив з’ясувати, наскільки серйозною є ситуація, чи можуть захворіти гепатитом А інші учні школи?
Директор школи Анатолій Борщевський підтвердив ZAXID.NET, що такий випадок справді був. З гепатитом А до лікарні потрапила учениця 7 класу. Вона захворіла ще перед канікулами. До школи приходили епідеміологи й порадили, як діяти у такому випадку. Їхні рекомендації, за словами директора, донесли до всіх класних керівників. У школі та класі, де вчилася дівчинка, постійно проводять дезінфекцію.
«Учні класу, де вчилася дівчинка, до закінчення інкубаційного періоду (він триватиме до 30 жовтня), навчаються в одному приміщенні (раніше ходили на уроки у кабінети), де постійно проводять дезінфекцію. Більше випадків захворювання на гепатит А серед школярів нема», - повідомив Анатолій Борщевський.
Мати дівчинки розповіла ZAXID.NET, що донька захворіла ще 7 жовтня, перед канікулами.
«Спершу у неї піднялася температура, до 37,2, яка невдовзі впала, але я побачила, що донька ослаблена й ми пішли до лікаря. Він і запідозрив гепатит А. У неї була легка форма. Ми лікувалися в інфекційній лікарні. Зараз донька вже вдома. Учора здавали аналізи, вони в нормі. У п’ятницю маємо ще раз здати аналізи, зробити УЗД і якщо все буде добре, у понеділок підемо до школи», - розповіла мама дівчинки.
У родині є ще менша донька, 5, 5 року. Вона здорова, але наразі не ходить в дитячий садок.
За словами лікаря-епідеміолога ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Уляни Федоряченко, гепатит А не передається повітряно-крапельним шляхом, а контактно-побутовим: через забруднену воду, брудні руки, немиті овочі, фрукти тощо. Тож школярам, передусім, треба дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки з милом перед кожним вживанням їжі, після відвідин туалету, не пити з чужого горнятка, з однієї пляшки тощо.
Цього року захворюваність на гепатит А на Львівщині. за словами епідеміолога, значно нижча, ніж торік. За 9 місяців 2017 року зафіксовано 45 випадків захворювання на гепатит А (торік – 63). Серед них було 8 випадків, коли це захворювання діагностували у дітей (торік – 16).
Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко розповіла ZAXID.NET, що коли в дітей діагностують гепатит А, школу на карантин не закривають.
«У цьому нема потреби, але за учнями, з якими вчилася хвора дитина, впродовж інкубаційного періоду ведеться медичне спостереження. І в класі, і в школі загалом проводять дезінфекцію. Хворі перестають бути заразними після того, як пожовтіють. Як правило, до лікарні вони потрапляють вже не заразними. Дівчинка, яка одужала після лікування, може спокійно йти до школи», - каже Наталія Тімко.