Медики закликають львів’ян вакцинуватись від дифтерії
У медзакладах Львівщини немає сироватки для лікування цього захворювання
В Україні зафіксували перший випадок з підозрою на дифтерію: забили на сполох в Луганській області. Та у Мінздоров’я ще не підтверджують появи інфекції. На Львівщині дифтерії не фіксували два роки, однак інфекціоністи радять мешканцям вакцинуватися.
Щеплення – єдиний спосіб вберегтися від дифтерії, кажуть медики. Сихівчанка Марія сьогодні зважилась прищепити зразу двох своїх дітей. Відразу від кору та дифтерії.
«Дістали інформацію, що буде інфекція дифтерії. В це мало вірилося, але ми планували цю прививку робити. І так сьогодні прийшли після школи зразу зробили», ‒ каже львів’янка Марія Дудич.
Вакцина від дифтерії в поліклініках міста є виробництва Індії та Болгарії. Вона абсолютно безкоштовна і для дітей, і для дорослих. Наразі запасів вистачає. Щепитися можна і в приватних кабінетах.
«Кожен флакон має термоіндикатор, де внутрішній квадрат не повинен бути темнішого кольору. Термін зберігання є, все в нас гарно. Можуть приходити всі бажаючи щеплювати своїх діток», ‒ говорить медсестра кабінету щеплень Оксана Ляховська.
Протягом останніх двох років на Львівщині хворих на дифтерію не було взагалі, каже головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко. Найбільшу кількість випадків зафіксували 2008 року. Тоді офіційно підтвердили дифтерію в 11 пацієнтів. Два випадки були летальні. Через низький рівень вакцинації це може повторитись.
«Починаючи з 2008 року, в нас різко знизилась кількість людей, які мають належний захист від дифтерії. За підсумками 2016 року таких захищених було тільки 19%. В 2015 році ‒ 25%», ‒ розповіла у коментарі ZAXID.NET головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.
Дифтерія лікується ‒ для цього існує спеціальна сироватка. Однак, антидоту у медзакладах Львівщини давно не бачили.
«Останні два роки на Львівщині протидифтерійна сироватка відсутня взагалі. Її немає ні в закладах охорони здоров’я , ні в аптеках», ‒ констатує Наталія Тімко.
Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати різного роду реакції, підтверджують лікарі. Проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик смертельної реакції на вакцину.
«Дифтерія, порівняно з кором, значно небезпечніша хвороба. Якщо кір летальність дає в невеликих випадках, хоча ускладнення можуть бути, то, за статистикою, дифтерія дає від 30 до 50% летальних випадків від числа захворілих», ‒ каже заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут.
Вакцинація дітей та дорослих чітко прописана календарем щеплень. Першу вакцинацію проти дифтерії дітям роблять у 2, 4 і 6 місяців, потім повторна ревакцинація у 1,5 рочки і в 6. А дорослим рекомендовано повторювати процедуру кожні 10 років.