Міграційна служба роз’яснила правила перебування іноземців в Україні
У Державній міграційній службі України роз’яснили, що іноземці, які перебувають в Україні, можуть знаходитись тут не довше часу, передбаченого візою, або не довше часу, передбаченого міжнародними угодами між Україною і країною їх походження, якщо між країнами є безвізовий режим. Обов’язкова перерва між перебуванням в нашій державі – три місяці.
Відповідно до законів України і міжнародних угод, у більшості випадків термін перебування іноземців на території нашої держави – 90 діб у півроку. Наступного разу відвідати нашу державу без відкриття візи іноземці мають право не раніше аніж через 90 діб. Але, наприклад, міжнародна угода із Туреччиною передбачає лише 60 діб.
Однак, який термін перебування громадянина, що приїхав в Україну з іншої держави не був би прописаний в угоді, обов’язковою, згідно з чинним законодавством, є перерва між візитами терміном у 3 місяці, інформує прес-служба головного управління Державної міграційної служби Львівської області. Тобто, 3 місяці після візиту в Україну іноземець має перебувати поза межами нашої держави, перш ніж зможе перетнути наш кордон вдруге.
Таким чином формула перебування іноземця протягом року виглядає приблизно так: із 180 днів (півроку) три місяці він може знаходитись в Україні – три місяці поза її межами.
Виняток становить Сербія. За міжнародними угодами, її громадяни можуть перебувати в Україні 30 діб і 30 діб за її межами. Таким чином вони можуть перебувати в Україні 180 днів протягом року, але не більше місяця за один візит. Однак і повертатись в Україну вони можуть теж рівно через 30 діб, а не через 90, як зазначено в угодах з іншими країнами.
Для іноземців підставами для продовження терміну перебування в Україні, є хвороба, отримання спадщини, догляд за хворими членами сім`ї .
Докладніше із законодавством щодо термінів законного перебування іноземців на теренах України можна ознайомитись тут і тут.