Мінфін США оштрафував Amazon через продаж товарів в окупований Крим

Мінфін США оштрафував Amazon через продаж товарів в окупований Крим
фото Amazon
Компанія Amazon має сплатити близько 135 тисяч доларів штрафу

Міністерство фінансів США оштрафувало інтернет-магазин Amazon на 134523 долара через те, що компанія надавала послуги з порушенням санкційних програм, зокрема щодо Криму. Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів США, в середу, 8 липня.

Як повідомляється, впродовж 2011–2018 років інтернет-магазин надавав товари й послуги мешканцям регіонів, які підпадають під санкції. Це стосується анексованого Криму, Ірану та Сирії. Хоча ще у лютому 2015 повідомлялось, що Amazon припиняє діяльність із клієнтами з Криму.

Крім того Amazon обслуговував клієнтів, які фігурують у санкційних списках або раніше працювали на дипломатичні місії країн із цих списків. Мова йде про санкційні списки щодо Росії, Куби, Ірану, Північної Кореї, Судану та Сирії.

Причиною порушень називають некоректну роботу автоматизованої системи з перевірки клієнтів у санкційних списках. За весь час інтернет-магазин надав послуг і товарів на приблизно 269 тис. доларів, порушуючи санкційні програми. 134523 - це пів суми всіх транзакцій, проведених з порушенням законодавства. Саме вона визначає базовий розмір штрафу за такі порушення.

У Мінфіні США вважають, що компанія пізно повідомила про некоректну роботу і спершу хотіли оштрафувати Amazon на майже мільйон доларів. Сам закон передбачає за явне порушення цих приписів максимальний штраф у понад мільярд доларів. Але згодом у відомстві вирішили, що порушення були незначними, крім того, компанія повідомила про них самостійно.

Зазначимо, що США запровадили санкції проти Росії через анексію Криму у 2014 році. Під них потрапили російські банки, компанії, підприємці, високопосадовці Росії та уряд України під час президентства Віктора Януковича. У лютому 2020 року Дональд Трамп також продовжив дію цих санкцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук