Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну оголосили підозру в корупції
Посадовцеві закидають незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації
Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в отриманні неправомірної вигоди та декларуванні недостовірної інформації.
Як повідомила прес-служба НАБУ, 13 вересня під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури посадовцю повідомили про підозру за ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу.
«За даними слідства, ця службова особа, яка з 2000 року і до нині перебуває на державній службі, у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримала 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати її склали лише в період із 2008 року по 26.04.2015 щонайменше 3,45 млн грн», – йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.
Детективи НАБУ з’ясували, що перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури у 2015 році він набув у власність активи, «законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи».
У НАБУ пояснюють, що йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та 90 тис. доларів і 25 тис. євро готівки. У бюро підрахували, що загальна вартість таких активів на той час становила понад 4 млн грн.
Інфографіка НАБУ про інкриміновані міністру злочини (натисніть для збільшення)
«Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу», — йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.
Як пише «Українська правда» з посиланням на джерело в САП, спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме суд призначити заставу в 5 мільйонів гривень міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.
«Ми не бачимо підстав для затримання, і перетворювати це в шоу точно не треба», – зазначив співрозмовник.
Він додав, що п’ять мільйонів – це, на думку НАБУ, сума різниці задекларованих доходів та витрат.
Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що правоохоронці вручили йому підозру. За його словами, його перевіряли впродовж 1,5 року. Справу проти себе він пов’язав із неофіційним початком виборчої кампанії.
«О 8:40 працівники НАБУ вручили мені підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року. Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком (народний депутат, один зі спонсорів партії «Народний фронт», за квотою якої Омелян став міністром, - ред.). Впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів. Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію. Переконалися, що не можливо знайти те, чого немає», – написав Омелян.
«Вітаю, вибори почалися», – додав він.
Посадовець заявив, що якщо це найбільші злочини, які йому змогли інкримінувати, то йому не соромно дивитися в очі громадянам, іноземним партнерам та керівництву країни.
У п'ятницю, 14 вересня, суд відпустив Омеляна на поруки міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.
Нагадаємо, Омелян тривалий час працював у міністерстві закордонних справ. До міністерства інфраструктури він потрапив у грудні 2014 року, а від квітня 2016 року обійняв посаду міністра в уряді Володимира Гройсмана.