Міністерство юстиції створило та запустило у відкритий доступ на своєму сайті реєстр чиновників, яких звільнено згідно з вимогами Закону про очищення влади.
Про це 27 жовтня повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України з посиланням на міністра юстиції Павла Петренка.
За словами Петренка, список «люстрованих» чиновників вже почав наповнюватися прізвищами службовців, які мають бути звільнені у десятиденний строк від моменту набуття чинності закону.
«Перша група осіб була звільнена урядом на підставі цього закону. Зараз ми чекаємо інформацію від інших відомств, тому що вже незабаром закінчується десятиденний строк визначених законом для звільнення тих посадовців, які потрапляють під так звану «трудову» люстрацію», - наголосив міністр юстиції.
Він також нагадав, що минулого тижня Мін'юст оголосив публічний відбір кандидатів до Громадської ради при міністерстві юстиції, яка займатиметься розглядом скарг і заяв наших громадян щодо конкретних держслужбовців, які будуть проходити «люстраційну» перевірку.
Він також представив 12 номінантів, які після проходження усіх необхідних процедур і перевірок можуть стати членами Громадської ради. Більшість номінантів - журналісти, які роками займалися розслідуваннями корупції у вищих ешелонах влади. Решта претендентів – громадські діячі та активісти.
До списку кандидатів на роботу в Громадській раді увійшли:
1. Карл Волох, громадський активіст;
2. Максим Маньковський, громадський активіст;
3. Людмила Козловська, президент фундації «Відкритий діалог»;
4. Максим Опанасенко, журналіст, займається розслідуваннями по темі освіти;
5. Анна Бабинець, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі оборони;
6. Денис Бігус, журналіст, який займається розслідуваннями по темі використання коштів платників податків;
7. Сергій Іванов, журналіст та громадський активіст луганського євромайдану;
8. Олекса Шалайський, засновник ресурсу «Наші гроші»;
9. Марія Землянська, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі охорони здоров’я;
10. Тетяна Пеклун, активіст громадської ініціативи «Чесно»;
11. Наталка Седлецька, журналістка, відома розслідуваннями корупційних схем українських політиків та чиновників;
12. Дмитро Гнап, засновник агенції журналістських розслідувань «Слідство.інфо».
Як повідомляв ZAXID.NET, відповідно до норм Закону про очищення влади, під «люстрацію» та звільнення з вимогою не займати відповідні посади 10 років потрапили 5 прокурорів Львова та області.
Закон про очищення влади був підписаний президентом України 9 жовтня, 16 жовтня він вступив у силу. Норми Закону обмежують право високопосадовців режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади на 10 років, для інших - 5.
Зокрема, заборону на зайняття посад на 10 років буде застосовуватися до осіб, які сукупно займали не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. У цей список увійшли, зокрема, президент, прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, міністри, керівники центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету міністрів, голова Національного банку, голова Антимонопольного комітету, голова Фонду державного майна, голову Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перші заступники. Також сюди були включені голови або члени національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, державне регулювання в сферах зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг; Генеральний прокурор України, голова Служби безпеки, голова Служби зовнішньої розвідки, начальник Управління державної охорони України.