Митрополит УПЦ (МП) Софроній заявив, що не підписував заяви проти автокефалії

Раніше УПЦ (МП) поширила заяву, що нібито всі архієреї церкви відмовилися переходити в Константинопольський патріархат

Митрополит Софроній (ліворуч) та голова УПЦ (МП) Онуфрій

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук) заявив, що не підписував заяви єпископату УПЦ (МП) проти автокефалії. Про це пише LB.ua.

«Я такого не знаю і не чув про звернення ... Я підписав, що я був присутній. Всі члени, які там були, підписувалися, що вони були присутні на нараді. А що писали звернення – при мені такого не писали, може, пізніше хтось написав», – прокоментував владика.

Проте ім'я митрополита Софронія присутнє в переліку 72 підписантів звернення на офіційному ресурсі Української Православної Церкви (МП).

Згідно з цим повідомленням, всі присутні на нараді архієпископи одноголосно ухвалили таку заяву: «Наявний канонічний статус цілком достатній для того, щоб Українська Православна Церква плідно здійснювала свою місію серед народу України. Спроби змінити цей статус приведуть тільки до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. До того ж, ці спроби не вилікують, а тільки поглиблять розкол як в українському православ'ї, так і в українському суспільстві загалом».

Деякі ЗМІ повідомили, що архієреї підписували документ примусово і без тексту, який нібито був доданий пізніше.

Як писав ZAXID.NET, 25-го червня в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбулась архієрейська нарада, на якій обговорювалися перспективи надання Україні автокефалії від Константинополя. За результатами наради, як повідомив сайт УПЦ (МП), архієреї нібито одностайно виступили проти автокефалії.

Ця заява набула широкого резонансу в навколоцерковних колах. Особливе здивування викликало те, що підписантами виступили навіть відомі прихильники автокефалії – наприклад, митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

Як писало «Дзеркало тижня», митрополит Черкаський Софроній раніше не приховував, що є прибічником автокефалії УПЦ. За його словами, наразі прихильники автокефалії серед митрополитів УПЦ (МП) становлять меншість.

Серед проукраїнськи налаштованих в УПЦ (МП) також митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). Натомість митрополит Одеський Агафангел представляє церковну групу, яка вважає за доцільне зменшити нинішній статус УПЦ до статусу, що існував за радянських часів (екзархат).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук