Архієреї УПЦ МП відмовилися переходити в Константинопольський патріархат
В УПЦ МП вважають, що автокефалія Української православної церкви обмежить її права
У понеділок, 25 червня, у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбулася нарада архієреїв Української православної церкви Московського патріархату, на якій обговорювали перспективу надання автокефалії українській православній церкві від Константинопольського патріархату. На ній архієреї на чолі з митрополитом Онуфрієм підтвердили бажання зберегти нинішній канонічний статус і підпорядкування Московському патріархату.
«У разі перетворення Української православної церкви в структуру Константинопольського патріархату, наша церква втратить значну частину прав, якими вона наділена за останні десятиліття. У зв'язку з цим єпископи одностайно ухвалили спільну заяву, в якій сказано: наявний канонічний статус цілком достатній для того, щоб УПЦ плідно здійснювала свою місію серед народу України; спроби змінити цей статус приведуть тільки до обмеження прав і свобод, якими наділена наша церква, маючи права широкої автономії; до того ж, ці спроби не вилікують, а тільки поглиблять розкол як в українському Православ'ї, так і в українському суспільстві загалом; архієреї одноголосно підтвердили своє прагнення дотримання єпископської присяги зберігати вірність УПЦ, що її дали під час свячення», – ідеться в заяві, прийнятій за підсумками наради, повідомила у вівторок, 26 червня, прес-служба УПЦ МП.
Його підписали митрополит Київський і всієї України Онуфрій, ще 28 митрополитів, 20 архієпископів і 21 єпископ.
Нагадаємо, навесні 2018 року президент України Петро Порошенко, Верховна Рада і архієреї УПЦ Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви звернулися до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про визнання та надання їм автокефалії (незалежності).
Константинопольський патріарх з резиденцією в Стамбулі вважається головною фігурою в православному світі.
Проти того, аби в Україні була єдина помісна православна церква виступає, окрім Російської православної церкви, також Сербська православна церква.