Молоді львівські художники презентують інсталяції і перформанси у проекті «Сакральний простір»
У Львові триває мистецький проект «Сакральний простір». Близько 20 художників упродовж тижня створюють інсталяції та перформанси у незвичних локаціях.
Мистецький проект назвали «Сакральний простір», але тут не мають на увазі лише релігійні теми, а й ті, які є важливим для людини.
«Хочемо тематично показати, що сакральне мистецтво, яке у нас зводиться до виставок ікон, звести все ж таки до проблеми. Тобто є ж проблеми про любов, про надію, про віру, є проблема про простір, де ми живемо, який він може бути», ‒ розповідає організатор проекту Михайло Барабаш.
В один із днів цього проекту митці зібралися на території напівзакинутої кераміко-скульптурної фабрики. Перед входом у будівлю Богдан Кухарський розмістив свою інсталяцію ‒ три хрести із різних матеріалів, частково із обгорілої дошки. Каже, це частина більшого проекту «Фактор страху», який він покаже у Чернівцях.
«Думка у моєму проекті така: страх, який нас всюди переслідує і контролює людство. Може, то така трохи похмура тема. Але насправді дуже багато проблем сучасних, які нас весь час змушують боятися: глобальне потепління, танення льодовиків. І людство щодня просто боїться, що воно зникне з лиця землі», ‒ пояснює художник Богдан Кухарський.
А посеред холу ‒ ще одна інсталяція. Під вишитим рушником несподівано є керамічна хата первісних бактерій. Так художник Олексій Коношенко спробував пофантазувати, з чого розвинулося живе на Землі.
«Це бактерії, які, як кажуть вчені, з'явилися перші мешканці на цій планеті і з них почалося життя. Але вони теж звідкись взялись, хтось їх сюди приніс», ‒ розповідає Олексій Коношенко.
У межах проекту «Сакральний простір» є можливість заглянути у майстерні до художників. До кінця тижня ще покажуть свої інсталяції художники у незвичних локаціях ‒ у театрі ляльок, у дворику кам'яниці на площі Ринок, 42, на Лисенка, 14, а також в Інституті стратегії культури демонструватиме свій об'єкт Влодко Костирко. Окрім того, показує свої перформанси група художників «Забіг», заразом запрошують і на свій фестиваль.
«Фестиваль перформансу «Забіг» цього року буде відбуватися буквально за декілька днів з 2 по 8 травня у Львові. Також буде продовження до 12 травня у селі Лаврів на Старосамбірщині», ‒ запросив учасник групи «Забіг» Андрій Гелитович.