Художник Віктор Стогнут показує на виставці ранньовесняний Львів, пейзажі Карпат і Хортиці

КультураМарічка Крижанівська, 23 квітня 2019, 16:12 774 0

Львівський художник Віктор Стогнут відкрив персональну виставку у галереї «Мадам Пальмгрен». Експозиція триватиме до 22 травня.

Цього разу Віктор Стогнут наповнив галерею весняними барвами. Більшість – найсвіжіші роботи: пейзажі закарпатського села Колочава, а ще околиці наварійського озера і річка Щирка, бо це рідні краї Віктора Стогнута. Але, насправді, художник не тримається лише рідних місць. По кілька разів на рік їздить на пленери у Карпати, Закарпаття, іншими регіонами України, на Балкани.

На виставці художник покаже також ранньовесняний Львів, ще поки дерева не зазеленіли.

«Мені подобається ця пора року, такі ще холоднуваті кольори. Мене цікавить стан, якщо я ловлю сам стан природи, тоді я задоволений роботою», – зізнається Віктор Стогнут.

Публіка побачить трохи його морської тематики, бо художник перейшов пішки уздовж і впоперек Крим з етюдником. Один морський пейзаж автор намалював у нетипових для себе стилі і техніці. Дещо презентує з мандрівки на Хортицю.

«На одній роботі я намалював саме те місце, де плакав Шевченко, який стояв над кручами. І це ж місце, де за легендами було вбито князя Святослава і де знайшли рештки обладунків», – розповів художник.

У галереї «Мадам Пальмгрен» Віктор Стогнут виставляється щороку уже 5 років поспіль, бо його чекає публіка.

«Його роботи люди розуміють і відчувають. Тому що буває таке, що приходять і питають: а що художник хотів цим сказати? Стогнут – той автор, який говорить зрозумілою мовою, якого розуміють, чують і з його роботами люди відпочивають. Коли відвідувач приходить, він відчуває, що тут стільки енергії, стільки сонця, стільки вітру», – каже директорка галереї Вікторія Рибак.

Виставка триватиме до 22 травня. А сам художник уже пакує валізи і поїде малювати кораблі.

«Покликали мене в Миколаїв обласний, там відкриватимуть регату і кажуть, щоб я кораблі малював. Хочеться, поїду на 10 днів малювати кораблі», – тішиться Віктор Стогнут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук