Мораторію на експорт лісу скасовувати не можна, – деревообробники

Суспільствопромоція, 1 липня 2016, 10:00 539 0

Мораторію на експорт лісу скасовувати не можна, стверджують деревообробники. В такому разі роботи позбудеться безліч людей у цій галузі.

«У переробці кругляка працюють багато сфер, які обслуговують станки, паливно-мастильні матеріали. Багато промисловості залучено до обробки лісу. І то буде плюс державі, коли ми будемо переробляти ліс, а не просто вивозити за кордон кругляк», – зазначив заступник директора ПП «Львів-ПАК»Володимир Іванина.

Деревообробна галузь дає значні надходження до держбюджету. Тому виробники вимагають нового положення про реалізацію сировини та ціноутворення на аукціонах.

«Принцип лотів і тих торгів теж незрозумілий. Чому ми починаємо старт, наприклад, з п’яти тисяч. Двоє зчепилися, підняли до семи тисяч. Наступні торги починаються вже з семи тисяч. Так ми дійдемо до геометричної прогресії, скоро ліс буде космічно дорогий», – сказав головний інженер ТзОВ «ПЛЕСО» ЛТД Дмитро Кравчук.

У Європі розподілом сировини займається не держава, а виробники.

«Вони збираються, оговорюють кому скільки треба і ділять ту сировину. Ціна також логічно формується. Є лісогосподарське підприємство, яке складає калькуляцію і виставляє ціни, за якими рентабельно для себе продає», – розповів  голова Асоціації деревообробників Львівщини Микола Когут.

Аби узаконити нове положення, яке розробили самі ж виробники, вони ще на початку року звернулись до Кабміну. Проте, відповіді немає.   

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук