Мораторію на експорт лісу скасовувати не можна, стверджують деревообробники. В такому разі роботи позбудеться безліч людей у цій галузі.
«У переробці кругляка працюють багато сфер, які обслуговують станки, паливно-мастильні матеріали. Багато промисловості залучено до обробки лісу. І то буде плюс державі, коли ми будемо переробляти ліс, а не просто вивозити за кордон кругляк», – зазначив заступник директора ПП «Львів-ПАК»Володимир Іванина.
Деревообробна галузь дає значні надходження до держбюджету. Тому виробники вимагають нового положення про реалізацію сировини та ціноутворення на аукціонах.
«Принцип лотів і тих торгів теж незрозумілий. Чому ми починаємо старт, наприклад, з п’яти тисяч. Двоє зчепилися, підняли до семи тисяч. Наступні торги починаються вже з семи тисяч. Так ми дійдемо до геометричної прогресії, скоро ліс буде космічно дорогий», – сказав головний інженер ТзОВ «ПЛЕСО» ЛТД Дмитро Кравчук.
У Європі розподілом сировини займається не держава, а виробники.
«Вони збираються, оговорюють кому скільки треба і ділять ту сировину. Ціна також логічно формується. Є лісогосподарське підприємство, яке складає калькуляцію і виставляє ціни, за якими рентабельно для себе продає», – розповів голова Асоціації деревообробників Львівщини Микола Когут.
Аби узаконити нове положення, яке розробили самі ж виробники, вони ще на початку року звернулись до Кабміну. Проте, відповіді немає.