У п'ятницю, 14 листопада, у галереї «Дзиґа» відбудеться дискусія щодо створення в Україні «Музею Свободи». Презентація проекту «Музей Майдану/Музей Свободи», а також обговорення самої ідеї такого явища відбудеться у межах ІІ Львівського медіафоруму.
Першим спільним проектом об’єднаної ініціативи «Музей Свободи/Музей Майдану» стала виставка, яка відкрилась у Національному художньому музеї України (Київ) 15 жовтня і триватиме до 30 листопада. Виставка має три компоненти. Це, зокрема, мистецький вислів відомого українського художника та перформансиста Влодка Кауфмана – виставка «Свобода:», що включає артефакти з колекції майбутнього «Музею Свободи/Музею Майдану».
Спеціально для презентації «МС/ММ» простір галереї буде змінено на 3 години, аби у такий спосіб проілюструвати експозицію Кауфмана, що триває у Києві.
Нагадаємо, що ініціатива «Музей Свободи/Музей Майдану» утворена у жовтні 2014 року. Об’єднує дві групи активістів — офіційну робочу групу «Музей Майдану» та ініціативу компанії pro.mova «Музей Свободи». Ініціатива «Музей Майдану» започаткована 24 січня 2014 року після подій на вул. Грушевського Василем Рожком із групою однодумців — музейників та пам’яткоохоронців з Державного заповідника «Тустань», Національного заповідника «Софія Київська», Музею Івана Гончара, Агенції культурних стратегій, Національного музею мистецтв імені Ханенків та Музею історії м. Києва. Ініціативу підтримав Український інститут національної пам’яті, започаткувавши проект «Майдан: усна історія», доєдналися до розробки концепції «Музею Майдану» та збереження артефактів Майдану, зокрема, знаменитої “йолки”. Створення «Музею Свободи» — це постмайданна ініціатива. Вона задумана і реалізується в Україні, але буде важливою і для інших країн пост-радянського простору.