Музеї Львова запрошують дітей на канікули – з квестами та екскурсіями
Перший день канікул в Нацмузеї присвятили Апокаліпсису
До теми
Аби діти не сиділи у планшетах та телевізорі, музеї Львова запрошують їх до себе на канікули. Національний музей набирає по 15 дітей на щоденні цікаві зустрічі. Там впродовж тижня не обов’язково чемно ходити. Можна бігати, смакувати печивом і навіть стрибати. На початок – тематична екскурсія. У перший день – це Апокаліпсис. На цю тему творили львівські, польські та білоруські іконописці в селі Новиця, що в Польщі. Діти ж вглядалися в їхні роботи. А згодом самі малювали, як уявляють Апокаліпсис.
«Апокаліпсис – це кінець світу, останній день. Це коли зло вирвалось на волю, мститься і робить кінець світу. Це коли все розвалюється і настає новий світ», – діляться своїми знаннями діти.
Малювали, взявши за основу ілюстрації музейної збірки рукописів та стародруків, а також ікону «Страшний суд», що датована XV століттям. Ще й надбання інших цивілізацій.
«Перша мініатюра – це ще була Єгипетська книга мертвих. І так, як в нас, в Україні, це в експозиції ніде не побачиш, то ми зробили видруки, аби діти побачили, як можна малюнок поєднати з текстом. Нічого дітей надважкого не вчимо. А даємо їм можливість просто розкритися. Бо багато з них прийшло і казали: "Я не вмію малювати. Я не буду малювати". Але все ж таки почали малювати, і це для нас великий плюс», – поділилася враженнями куратор «Осінніх канікул» у Нацмузеї Марічка Цимбаліста.
Наступні теми – пейзаж, іконостас, портрет. Розваги в музеї – щодня по три години.
Атракції готує й Музей історії релігії. Тут обіцяють пустити малечу в підземелля, де їх зустріне князь Лев. А ще будуть квести.
«Будуть такі експрес-квести: треба буде знайти швиденько експонат і намалювати його. А також буде загальний квест: можна буде взяти на касі музею листочок і пройтися по музею і спробувати розгадати цей квест», – розповіла працівник Музею історії релігії Надія Полянська.
Записатися на цікаві канікули можна за телефонами музеїв: Національний музей (032) 235-88-56; (067) 713-83-04 (з 10:00-18:00), Музей історії релігії телефони: (032) 235-61-00, 235-60-32, 235-70-07, 261-48-22.