На Голосківському кладовищі у Львові під час пожежі згоріли надгробки
Вогонь знищив близько десяти пам'ятників та хрестів
На Голосківському кладовищі у Львові під час пожежі згоріли близько десяти надгробків. Вогонь виник, ймовірно, через паління сухостою та сміття. Про спалені могили у середу, 10 квітня, повідомила на Facebook-сторінці «Гаряча лінія міста Львова» львів’янка Галина Муравйова.
«Цікаво, хто нищить могили на Голосківському цвинтарі?» — написала у своєму дописі Галина Муравйова і прикріпила фото наслідків пожежі.
Директор Голосківського кладовища Олег Король розповів ZAXID.NET, що пожежа виникла минулого тижня на полі поховань №46. Вогонь знищив близько десяти надмогильних пам’ятників та хрестів. Керівництво цвинтаря підозрює, що причиною загорання стало спалювання сухостою та сміття на кладовищі.
«Площа Голосківського кладовища складає близько 180 гектарів, тому важко простежити за всім, що тут відбувається. Але ця пожежа, ймовірно, виникла через спалювання родичами померлих сміття чи сухостою. Зараз якраз всі прибирають могили до свят, проводять толоки. Також вогонь міг розповсюдитись від перекинутої лампадки», — каже Олег Король.
З його слів, працівники кладовища виїжджали на місце пожежі вже після того, як вогонь загасили. Хто винен у загоранні, встановити не вдалось. До поліції керівництво кладовища також не зверталось.
«Насправді такі випадки трапляються кожного сезону. Відрізняться лише масштаби. На полі №46 постраждало справді чимало могил. Зараз шукаємо кошти, щоб встановити на кладовищі відеокамери і в майбутньому фіксувати паліїв та вандалів», — повідомив Олег Король.
Речник ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев повідомив ZAXID.NET, що до рятувальників не надходила інформація про пожежу на Голосківському кладовищі.
Нагадаємо, що вкінці березня у селі Вербляни Буського району Львівщини місцеві мешканці, прибираючи сміття на кладовищі, випадково спалили хрести і могили. Раніше УГКЦ закликала людей не спалювати суху траву та опале листя.
Рятувальники нагадують про заборону спалювання сухостою, особливо у вітряну погоду. Неконтрольований вогонь при сухій та вітряній погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, спалює будинки та дерева. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів та автозаправних станцій.