На ініційований Філаретом «собор» для відновлення УПЦ (КП) прибули всього кілька єпископів
У Києві у Володимирському соборі з ініціативи почесного патріарха Філарета у четвер, 20 червня, розпочалось зібрання частини ієрархів, колишньої УПЦ Київського патріархату УПЦ (КП), яке його учасники називають «помісним собором». На з’їзд прибули всього кілька єпископів з понад 40, які раніше належали до УПЦ (КП), інформує українська служба ВВС.
Повідомляється, що журналістів на нього не допустили, пообіцявши викласти всі матеріали на сайті. Однак перед початком «собору» у Володимирському храмі було не більше десятка священників.
«Собор» проводять у колишньому головному храмі УПЦ (КП) – Володимирському соборі, настоятель якого протоієрей Борис Табачек є прибічником та давнім соратником Філарета.
До Володимирського собору з Росії приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов). Відповідно до списку учасників собору, на нього має приїхати і єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Теодор Панку).
У РФ та Молдові існують декілька православних парафій, які належали до УПЦ (КП), ними керують саме ці ієрархи.
Одночасно з «собором» Філарета митрополит Епіфаній зібрав у Києві Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я.
Як інформував ZAXID.NET, 11 червня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що скликає на 20 червня помісний собор УПЦ КП, на якому скасує рішення собору від 15 грудня 2018 року про ліквідацію Київського патріархату.
Філарет додав, що відмовляється приймати томос про автокефалію від Вселенського патріархата, адже не знав про його «кабальні» умови на Об'єднавчому соборі.
У ПЦУ вже пригрозили Філарету наслідками у разі скликання «помісного собору».