На Львівщині готуватимуть пілотів-миротворців для місій ООН
На Львівщині для виконання миротворчих завдань Місії ООН у Ліберії та Кот-д’Івуарі готуватимуть військових вертолітників. Сьогодні, 10 травня, у Новому Калинові, що у Львівські області, на базі 7-го окремого полку армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України розпочинається підготовка особового складу чергової 15-ї ротації. Про це повідомив представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Михайло Гриневич.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, під час теоретичних та практичних занять, що триватимуть з майбутніми миротворцями, вивчатимуть теми спеціальної підготовки, організації польотів, удосконалюватимуть теоретичні знання та практичні навички льотного складу та фахівців інженерно-авіаційної служби, а також зв’язку і тилу.
Заплановано також провести льотно-тактичне навчання, в ході якого екіпажі вертольотів Мі-8 та Мі-24 виконуватимуть завдання із бойового застосування, пошукового-рятувального забезпечення, вправи вогневої підготовки тощо. Крім того, відпрацьовуватимуться вправи з виконання зльоту та посадки на запилені майданчики, а також польоти вночі.
Командиром 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України чергової ротації призначено військового льотчика полковника Володимира Пастухова.
Нагадаємо, що відповідно до стандартів ООН, кожен вертолітник – учасник місії в залежності від класу та посади повинен мати певну кількість годин, проведених у повітрі. Так, командир екіпажу – 1000 годин нальоту. Із них 30 годин – польоти за приладами та не менше 50 годин нальоту вночі. Кожен із членів екіпажу повинен бути підготовленим до маршрутних польотів вдень у складних метеорологічних умовах та вночі у простих метеорологічних умовах. А навики командирів екіпажів Мі-24 відновлені до застосування засобів поразки по наземних цілях.
Серед основних завдань українського вертолітників загону – перевезення персоналу Місії ООН та високоповажних осіб, постачання вантажів у важкодоступні місця, медичне транспортування, евакуація поранених та польоти спостереження.
Чергову - 15-ту - ротацію українського миротворчого контингенту заплановано провести у червні поточного року.