До теми
На Львівщині взялися перекопувати стихійні з’їзди із автошляхів. На трасі «Київ-Чоп» патрульна поліція нарахувала 14 нелегальних шляхів. Вони не позначені дорожніми знаками, поруч відсутні смуги гальмування та розгону, немає розмітки та освітлення. Тож користуватись ними небезпечно, кажуть у поліції. Компанії, які обслуговують магістралі, отримали приписи від поліції ліквідувати такі з’їзди. Однак деякі мешканці через це залишились заблокованими.
На кільцевій дорозі біля Львова на одному із з’їздів траси «Київ-Чоп» вишикувались машини. Частина з них не може потрапити до дачних кооперативів, інша ‒ виїхати на дорогу. У пастці опинилась і Юлія Ометюх. Жінка по обіді мала завести семирічну доньку на оздоровчі процедури.
За документами це садовий кооператив, а фактично ‒ комплекс із кількадесяти житлових будинків. Нелегальний шлях ‒ єдиний, що зв’язує їх із зовнішнім світом. Утримує трасу компанія «Онур». Вона й отримала припис від патрульної поліції ліквідувати з’їзд.
«Оскільки на цьому з’їзді покриття є ґрунтове, відбувається винос ґрунту на проїзну частину, від чого забруднюється покриття і дорожня розмітка. Також не облаштовано дорожніми знаками відповідними», – сказав заступник начальника відділу з ремонту Служби автодоріг Львівщини Василь Кропесу.
У кооперативі кажуть просили Службу автомобільний доріг зробити тут офіційний з’їзд, однак відповіді не отримали.
«Тут має бути офіційний виїзд, бо тому що цей виїзд існує 30 років до Євро-2012 вони там щось змінювали сюди-туди і чомусь нас боком лишили, але заїзд той був 30 років. Зверталися в службу автомобільних доріг у 2017 році. От є їхня печатка вони нам ні відпису, нічого не дали», – говорить голова кооперативу «Чайка» Богдан Ометюх.
З’їзд мешканці відновили з допомогою трактора. Втім, вирішили все ж таки довести справу до кінця.
«Я організував вже те, що вони мають бути у сільській раді зі всіма документами. Вони підготують звернення ще раз в управління доріг. Так само ми підготуємо звернення у всі інстанції про те, щоб розглянути те питання, і вирішити, що перекрити людям дорогу ‒ то є не нормально», – сказав голова Солонківської сільської ради Віталій Ткачук.
За несанкціоновані з’їзди на особу, яка їх облаштувала, патрульна поліція може скласти адміністративний штраф до 510 гривень. А щоб цього не було, слід розробити проектну документацію на такі виїзди.
«Проектант звертається до нас для отримання технічних умов, ми видаємо технічні умови, де прописуємо в залежності від категорії дороги до складності, чи там є аварійно-небезпечні ділянки, чи нема», – прокоментував старший інспектор відділу безпеки руху патрульної поліції Роман Марич.
Далі проектант розробляє кінцевий проект, який погоджує у патрульній поліції та Служби автомобільних доріг.