На Львівщині майже 20 тисяч пацієнтів можуть залишитися без медобслуговування
У Новому Яричеві хочуть закрити лікарню і поліклініку, а із 75 медиків залишити 5
У Новому Яричеві Кам’янка-Бузького району, що на Львівщині, мешканці протестують проти закриття районної лікарні та скорочення поліклініки до рівня амбулаторії. Як передбачено реорганізацією, із 75 медпрацівників мали б залишитися лише 5.
Поліклініка в Новому Яричеві обслуговує 17 тисяч населення із 16 навколишніх сіл. Найближчий медзаклад звідси аж за 45 км. Те, що поліклініку можуть закрити, – як грім серед ясного неба для місцевого населення.
«У мене четверо внуків, у сестри – двоє, в іншої – також двоє. Усі ми користуємося нашою поліклінікою, і якщо її закриють чи заберуть… я навіть не знаю, чия совість може таке зробити», – обурюється пацієнтка поліклініки Софія Химочка.
Місяць тому з Кам'янки-Бузької прийшла вказівка розробити новий штатний розпис на місцеву поліклініку та лікарню. Замість 75 працівників залишити п'ятьох. І лише для первинної медичної допомоги.
«Первинна ланка – це є дільнича служба: терапевт, педіатр, сімейний доктор і, відповідно, дільничі медсестри. Що в тому випадку робити з вузькими спеціалістами, адже то вже є другий рівень медичної допомоги, і стаціонарним відділенням – незрозуміло», – зазначила завідувач поліклініки Новояричівської районної лікарні Олеся Бурлаків.
У Новояричівській лікарні є стаціонар на 25 хворих. Лежать переважно старенькі. Якщо медзаклад закриють, добиратися в райцентр, кажуть, не зможуть.
«То вже треба помирати. Поки завезуть до Кам’янки, вже не треба буде нічого. Мені іноді різко стає погано. Зігнуся, темніє в очах – і все», – розповів пацієнт лікарні Омелян Юхима.
Мешканці мають інформацію, що їхню лікарню хочуть перетворити на хоспіс. І підозрюють, що не безкоштовний.
«Таке наш головний лікар Любомир Фурдичко говорив депутатам сільських і селищних рад. Це питання вже давно піднімається. Тобто, коли дійде черга до реорганізації закладів медицини, у нашій поліклініці створять сімейну амбулаторію, а в приміщенні лікарні буде хоспіс», – зазначила мешканка Нового Яричева Леся Кічура.
Відтак голови трьох сіл, які територіально належать до районної лікарні, оголосили недовіру головному лікареві. Вимагають його звільнення.
«Протягом останнього часу його взагалі на роботі не видно. Я вам хочу сказати, що багато людей приходить погоджувати на роботу допуск до праці. Вони шукають його тижнями, для того щоб тільки поставити підпис», – обурився сільський голова Старого Яричева Андрій Андрущенко.
Головний лікар Новояричівської лікарні зараз на курсах підвищення кваліфікації. Спілкуватись на камеру не захотів, але заявляє, що не має планів приватизовувати приміщення лікарні, а зробити там хоспіс пропонує, бо це, мовляв, єдиний спосіб зберегти колектив. Щоправда, поки що реорганізацію відклали. До жовтня 2016-го пообіцяли фінансування без скорочення штату. За цей час ситуацію вивчить обласна рада.
«Від чиновників з департаменту охорони здоров’я області я не почула адекватної відповіді, чому цю поліклініку мають закривати. Тож я виноситиму це питання на профільну комісію. А то в нас в медицині зараз така загальна тенденція реорганізовувати все, що можна і не можна. Ламати те, що є, нічого натомість не пропонуючи», – наголосила перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.
А от обласні чиновники від медицини ситуацію коментувати відмовилися. Кажуть, долю медзакладів вирішуватиме Кам’янка-Бузька районна рада, бо районна лікарня в Новому Яричеві підпорядкована саме їй.
«Дуже часто, на жаль, департамент охорони здоров’я забуває про свої професійні функції. Тому вони отримають від мене відповідні зауваження і доручення вивчити і письмово доповісти про ситуацію. Можу гарантувати, що поспішних рішень у цьому питанні не буде», – заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка.