Сьогодні, 9 червня, ЗНО з української мови та літератури писали у виправних закладах Львівщини. Зовнішнє незалежне оцінювання засуджені складають за місцем відбування покарання. Загалом по області зголосилися взяти участь у тестуванні восьмеро заґратованих.
У 48-й львівській колонії цього року забажали взяти участь у ЗНО четверо ув`язнених абітурієнтів. Явка – стовідсоткова. Жодних відмінностей або навіть пільг для ув’язнених немає.
«Все так само. Всі моменти зберігаються як і для звичайних старшокласників. На уроках готувались. Писали переказ», – розповів директор вечірньої школи №17 Андрій Созанський.
Середню освіту, у свої майже 30 років, Микола здобув за ґратами. Це його не перша судимість. Але ЗНО для нього шанс почати життя з чистого аркуша на волі.
«Хотів поступити кудись. Бо до попадання в ці місця я просто не мав можливості і бажання вчитися. Є можливість – чому б не скористатись», – зазначив засуджений Микола Юфімов.
Підготуватися до тестів особливі абітурієнти мали можливість не гіршу, ніж по той бік паркану. Літератури в бібліотеці 48-ї виправної колонії не бракує – понад 5 тисяч книжок.
«Є література для 11 класу. 10-11 – мова, українська література. Підручники є повністю», – запевнив завідувач бібліотеки Євген Думчиков.
В’язні не перший рік мають право писати ЗНО. Та цьогоріч охочих скласти тести різко побільшало.
«Цього року українська мова і література є обов`язковою як державна підсумкова атестація. Це означає, що діти, які хочуть отримати атестат, повинні пройти ЗНО. Минулого року та позаминулого року в нас дорослих взагалі», – пояснив представник регіонального Центру оцінювання якості освіти Степан Хамуляк.
Усі, хто пройде тестування, зможуть також здобути освіту заочно або дистанційно. Документи можуть подати родичі або надіслати поштою.