На місці будівництва музею «Територія Терору» у Львові викопали останки 21 людини

Ідентифікували 6 німецьких військовополонених, 15 – цивільні особи

На місці будівництва Меморіального музейного комплексу «Територія Терору» на просп. В. Чорновола, 45 у Львові пошуковці виявили 21 людський скелет. За шістьома скелетами ідентифікували німецьких військовополонених, решта належать цивільним особам.

Усі люди були в’язнями Пересильної тюрми №25, що функціонувала на цій території в 1944–1955 роках, інформує прес-служба Львівської міськради.

«Інформацію про можливі поховання на території «пересилки» ми неодноразово чули від старших людей. Перед початком будівництва проводили археологічні дослідження методом шурфування території і нічого тоді не знайшли. На останки натрапили будівельники за межами самого Музею, під хідником на вулиці Чорновола. Імовірно, що на території, яка не входить до музейного комплексу, але належить сьогодні приватним особам, також можуть бути поховання. Місце поховань ми ознакуємо окремою меморіальною таблицею», – зазначив директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій.

За словами заступника директора КП ЛОР «Доля» Ярослава Онищука, усі скелети належать дорослим людям чоловічої статі. Загиблих до ям клали по 4-5 осіб, поспіхом, хаотично.

«Із чотирма скелетами ми знайшли солдатські ідентифікаційні жетони. Виявили також ґудзики від німецьких військових одностроїв, фрагменти одягу, німецькі монети (рейхспфеніги). Знахідки підтверджують, що це були німецькі військовополонені. Дослідників зацікавили виявлені в захороненнях металевий медальйон із зображенням пілота і назвою німецької солдатської пісні «Denn wir fahren gegen Engelland» («Тому ми пливемо проти Англії») на звороті, срібна обручка з викарбуваними датою «11.2.40» та ініціалами «G.V.», невелика пластмасова підвіска у вигляді фігурки собаки», – розповів Ярослав Онищук.

Останки німецьких військовополонених передали представництву Німецької Народної Спілки по догляду за німецькими похованнями у Жовкві для перепоховання їх на цвинтарі в селі Потелич. Інші будуть перезахоронені на Личаківському цвинтарі разом з усіма людськими рештками, виявленими на спецкладовищі НКВС за адресою шостий Топольний провулок у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук