На Тернопільщині засудили двох людей, які відправляли заробітчан в трудове рабство до Росії
Чоловік та жінка отримали по 5,5 років в'язниці
На Тернопільщині засудили двох місцевих мешканців, які 2014 року відправили у Росію чотирьох жителів області у трудове рабство. У сусідній країні у тернополян забрали документи та примушували безоплатно працювати в аграрному господарстві.
Як повідомила прес-служба обласної прокуратури, розслідування встановило, що влітку 2014 року, використовуючи вразливий стан потерпілих та їх скрутне матеріальне становище, жителька Шумського району завербувала чотирьох громадян для роботи в теплицях у Краснодарському краї Російської Федерації.
Заробітчанам вона пообіцяла виплату щомісячної заробітної плати 700 доларів США, належні побутові умови, можливість у будь-який час безперешкодно повернутися додому. Але після того, як разом зі спільником вони на власному автомобілі доправили до місця призначення жителів Тернопільщини та взяли за це матеріальну винагороду, потерпілих фактично передали у руки «рабовласнику». У тернополян вилучили документи, що унеможливлювало зв’язок із рідними та місцевими правоохоронцями.
«У період з 20 серпня 2014 року до 16 листопада 2014 року невстановлена досудовим розслідуванням особа на території Російської Федерації, особисто та через підконтрольних ним осіб, шляхом застосування фізичного примусу та психологічного тиску на потерпілих, без укладання трудових договорів із ними використовувала проти їх волі з метою трудової експлуатації (примусової праці) у теплицях, розташованих на території Краснодарського краю РФ», – йдеться в повідомленні прокуратури.
Зібрані українцями овочі реалізовували на ринках, а кошти, отримані від примусової праці, привласнював власник теплиць.
Повернувшись додому, потерпілі написали відповідні заяви до поліції.
На сайті Судової влади розміщені імена обвинувачених – це Володимир Малета та Катерина Шевченко. Збаразький районний суд визнав їх винними у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об'єктом якої є людина, - ред.) та призначив їм покарання у виді 5 років 5 місяців та 5 років 3 місяці позбавлення волі відповідно.
У суді обвинувачені заявили, що щиро розкаюються та попросили їх суворо не карати. Вони також мають право оскаржити вирок, подавши апеляцію.