На унікальній прем’єрі опери «Алкід» фестивалю «LvivMozArt» танцюватимуть навіть хористи
«LvivMozArt» триватиме з 13 до 22 липня навіть у Свірзькому замку
Триває масштабна підготовка до унікальної прем’єри-опери «Алкід» українського композитора Дмитра Бортнянського. Це буде музично-світлове дійство з шикарними костюмами у Свірзькому замку.
Дійство відбуватиметься у межах фестивалю «LvivMozArt». Все тримають у великій таємниці. Та відомо, що в цій історії про молодого Геракла – Алкіда, який стоїть перед вибором між добром та злом, вокалісти попри складні партії навіть здійматимуться на драбину. І не лише балет, а й хор танцюватиме та плазуватиме на сцені.
«Я за сценарієм є наставником Алкіда – Фронімо. А за нашою постановкою я ще є його батьком. Але наприкінці опери я перевтілюся в щось інше. У що – я не скажу, звичайно. Але це має бути класно», – заінтригував соліст Назар Тацишин, що виконує партію Фронімо.
Виявляється, німецький режисер постановки Андреас Вайріх поекспериментував. «За лібрето образ Фронімо – це вчитель, наставник. Такий хороший. Наш режисер трішки його видозмінює, вносить інтригу. І Фронімо стає загадковим і дволиким. Він з одного боку направляє Алкіда, а з іншого – заздрить йому. В кульмінаційному моменті він перетворюється в монстра, якого Алкіду потрібно вбити», – пояснила диригентка Наталя Стець.
Над усіма деталями «Алкіда» мізкують вже впродовж року. Обіцяють і міксовані костюми, часів бароко та навіть в стилі амазонок. Адже це буде перша повноцінна театральна постановка після прем’єри у Венеції ще у 1778-му році.
«Насправді до Свіржа доїхати, то менше, ніж годину. То навіть не помічаєш, дуже швидко. Локація фантастична! Поряд велике озеро. І Свірж настільки колоритний: в ньому неповторна енергетика! І дуже гарна акустика. Для гладачів буде такий експірієнс побувати в такому замку, в такій локації, і почути таку ексклюзивну оперу, яка 240 років , фактично, була забута», – розповів соліст Віктор Андрійченко, що виконує партію Алкіда.
«Після цих двох століть це для мене найочікуваніша зараз подія. Тому що я до цього готувалася майже 20 років, до цієї прем’єри. Тому я з нетерпінням не неї чекаю», – підсумувала головна диригента та арт-директорка фестивалю «LvivMozArt» Оксана Линів.
На дійство вже збираються і критики з Європи. Бо всім цікавий Бортнянський як сучасник Моцарта. Прем’єри – у суботу та неділю, 14 та 15 липня, а також наступного тижня – 19 і 20 липня.
Однак розпочнеться фестиваль «LvivMozArt» з концерту «Славетні гості Львова» на «МоцартАрені», позаду Палацу Потоцьких. У цю п’ятницю, 13 липня. З музики тих, хто давав колись свої авторські концерти у Львові: Равеля, Штрауса, Малера, Шостаковича та Брамса.