На Яценюка ведеться спланована технологічна атака, - політолог
Вимоги депутатів від опозиції, які вийшли з фракції «Батьківщини», щоб Арсеній Яценюк склав свій депутатський мандат, є політтехнологічною атакою.
Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко, коментуючи для ZAXID.NET заяву депутата Віталія Немілостівого, за якою він складе свій депутатський мандат, якщо це зробить і Арсеній Яценюк, і схожу заяву Андрія Табалова.
«Я думаю, що це – явний політ технологічний крок, що це – не ідея самого Немілостівого. Це політтехнологи вигадали. Навряд чи Яценюк це зробить, але таким чином підривають його авторитет», - зазначив Володимир Фесенко.
Водночас політолог висловив переконання, що не слід поєднувати аналіз заяв Віталія Немілостовій і Андрія Табалова з тим, що на персональній відповідальності Арсенія Яценюка за «тушок» наполягають народні депутати Олесь Доній та Анатолій Гриценко, адже вони про відповідальність говорили з самого початку.
«Коли кажуть, що цих депутатів зараз перевербували, я хочу нагадати, що публікації про сумнівних «списочників» «Батьківщини» з’являлися ще в серпні. Це легко перевірити. І там були прізвища і Немілостівого, і Стаднійчука, і Скоросару. Якщо не помиляюсь, згадували і Табалових тоді. Тобто були підозри, що ці люди, які не мали прямого відношення до опозиції, потрапили до списку за гроші», - зазначив Володимир Фесенко.
Також політолог повідомив, що чув від багатьох харківських колег інформацію, згідно з якою під час парламентських виборів Віталій Немілостівий працював на два табори – «Батьківщину» і Партію регіонів, і що він має хороші стосунки з мером Харкова. «І тут дійсно є запитання до Арсенія Яценюка: якщо ви це знали – чому взяли в список? А якщо не знали, то, значить, недолуго це робили», - зазначив експерт.
«Тому питання про політичну відповідальність Арсенія Яценюка постає об’єктивно, і влада просто використовує цю проблему у власних інтересах», - резюмував Володимир Фесенко.
Нагадаємо, 4 квітня на альтернативному засіданні Ради на Банковій спікер Володимир Рибак зачитав заяву про вихід з фракції ВО «Батьківщини» 4 депутатів: Олег Канівця, Віталія Немілостівого, Романа Стаднійчука і Ігоря Скоросари.
Додамо, що в коментарі ZAXID.NET нардеп Олег Канівець сказав, що не має наміру виконувати свою передвиборчу присягу скласти мандат у разі, якщо не увійде до фракції «Батьківщини» або вийде з неї.
Окрім цього, Олег Канівець пояснив свій вихід із фракції ВО «Батьківщина» цькуванням.