На Яворівщині семидітна сім'я тісниться в одній кімнаті сільської мазанки

Діти сплять по четверо на одному ліжку

Головні новини Львова 20.11Оксана Сенишин, 20 листопада 2018, 18:21 8092 5
дивіться також

Семидітна сім'я Кулявців мешкає у сільській хаті в с. Дубровиця Яворівського району за 20 км від Львова. Сім'я тісниться в одній кімнаті, де – ані нормального опалення, ані міцних стін. Найменшій Мар'янці – лише півроку. Двоє старших, яким близько 20-ти, вже живуть окремо. Та й це житло – не їхнє.

Тісняться в одній з кімнат, бо лише там є підлога і тепло обігрівача. Та все одно сім’ї доводиться спати на двох ліжках.

«На одному ліжку я сплю, мама – біля стіни, біля мами – Мар’янка, а біля Мар’янки – тато. А на іншому ліжку: Іванко, Іванка і Вероніка», – розповіла десятирічна донька Кулявців Роксолана.

Лише рік, як сім’я отримує соціальну допомогу, бо до того дехто з дітей навіть не мав свідоцтва про народження. Батько працює різноробочим на місцевій базі відпочинку, дітей пильнує мама.

«Та складно, трохи вже звикла. Та мушу, бо то діти мої, мушу годувати. Ми тут вже більше, як три роки. А до того були в Крехові. Теж «на квартирі». В таких же ж умовах, навіть гірших. Та власниця казала, щоб ми пішли, бо хотіла продати ту хату», – пояснила багатодітна мама Надія Кулявець.

Хата, в якій мешкають, теж не їхня. Тут немає ані криниці, ані людських умов. Плати за проживання власниця не бере. Однак 14-річна Іванка, донька Кулявців, їй відпрацьовує.

«Мою сусідку звати баба Леся. Я їй допомагаю деколи патики возити, деколи воду приношу, іноді корову дою. Годую худобу. І привожу сіно», – пояснила Іванка.

Сім'ї намагається допомогти благодійний фонд. Уже підшукали у цьому ж селі хату. Та на неї потрібно зібрати 5 тис. доларів США. Тож просять підтримки небайдужих. А поки що допомагають і в дрібному.

«Це і рюкзаки, і зошити, і ручки – все необхідне. Привозимо також усі миючі засоби, бо антисанітарія. Привозимо і продукти харчування. Вони мають якусь соціальну допомогу, але, очевидно, що її не вистачає. І соціальні служби працюють із цією сім’єю, дуже гарно працюють. Вони, власне, мене запросили, щоби ми подумали, як можна знайти вирішення проблеми з житлом», – розповіла керівниця БФ «Місто добрих людей» Вікторія Тріфан.

У своєму листі до Миколая дівчатка просять мобілки, бо хочуть бути, як їхні однолітки. Малий Іванко – трактора, а мама – макарони та гречку.

Охочі допомогти сім’ї, можуть перераховувати кошти на картку ПриватБанку:

26002053731589

МФО 325321

ЄДРПОУ 41868033

БФ «Місто добрих людей»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук