Над Львовом під час Leopolis Grand Prix літатиме аеростат
Виконавчий комітет Львівської міськради 7 червня дозволив проводити польоти теплового аеростата над Львовом.
Польоти відбуватимуться з 17 до 23 червня з 06:00 до 09:00 та з 18:00 до 21:00, стартуватиме аеростат з майданчика на стадіоні «Юність» та приземлятиметься за межами міста.
Аеростат літатиме над містом у межах проведення Міжнародного фестивалю ретроавтомобілів та відновлення історичних автоперегонів трасою «Львівський трикутник» – вул. Вітовського, вул. І.Франка, вул. Стрийська, вул. Гвардійська.
Повітряна куля над містом буде запущена для дотикової промоції свята.
Як інформував ZAXID.NET, перегони на ретро-автомобілях Leopolis Grand Prix пройдуть у Львові втретє. Раніше цю традицію Львів започаткував у себе другим у Європі – 1930 року – після Монте-Карло. Технічний директор фестивалю Leopolis Grand Prix Роман Фернеза розповідав: «Львів раніше був однією зі столиць автоспорту у Європі. Лише на рік пізніше, ніж у Монте-Карло (1929 року), у нас розпочались відомі кільцеві перегони – 1930 року… Колись Львів приймав Формулу-1. Цього року втретє наші перегони пройдуть на аналогічній трасі, як і 1930 року. Ми відтворимо перегони легендарним «Львівським трикутником».
Нагадаємо, у червні 2011 року у Львові відбувся фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2011», присвячений 80-річчю Перших міжнародних автоперегонів трасою «Львівський трикутник».
Довідка. Як інформує Вікіпедія, Leopolis Grand Prix – кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-Прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран Прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 року – на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше – 1930 року.
8 вересня 1930 року стартували перші кільцеві перегони вулицями міста Львова, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською, Гвардійською. Ця траса без змін збереглася понині. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран Прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії. Це понад 800 метрів (Вітовського і пл. Франка), що, разом з покриттям проїжджої частини базальтовою бруківкою і значними перепадами висот (8% по Гвардійській) відносило її до найскладніших, за визнанням найвизначніших тогочасних гонщиків, у Європі. Перегони організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями Гран Прі Монако (Монте-Карло), які стартували вперше 1929 року, лише роком раніше. Львівські перегони, за відгуками як глядачів, так і учасників, були найкращими автомобільними перегонами в історії України та Польщі.
Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус Гран-Прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран-Прі Львова, а не країни, що саме по собі є унікальним явищем, наданий місту А.І.A.C.R. (Міжнародна асоціація автомобільних клубів – попередник FIA).