Північноатлантичний альянс фінансує програми психологічної реабілітації та перепідготовки воїнів з АТО. Майже 9 тисяч військовослужбовців вже скористались програмою перепідготовки після повернення із зони бойових дій. Фінансують проекти із цивільного та трастового бюджету НАТО.
Після саміту блоку у Варшаві підтримка України з боку альянсу суттєво зросла, відтак очікуються комплексні зміни та реформи у військовій сфері. Програми на основі досвіду різних країн мають забезпечити перехід на оновлену систему адаптації бійців і цю функцію перейматимуть на себе цілі міністерства.
«Очікується що до кінця 2016 року функція соціальної адаптації військовослужбовців буде повернена з Міністерства соціальної політики до Міністерства оборони України, ця передумова дозволить нам втілити диференційовану систему соціальної адаптації, яка буде залежати від терміну служби військовослужбовця», – повідомив консультант штаб-квартири НАТО Крістофер Штаудт.
«Достукатись до нас важко, тому що багато хто не вірить психологам і вважає, що він здоровий і все гаразд. Після звільнення приходиш, думаєш, що все добре, але ти не такий, як до цього, більшість хлопців, з якими ми спілкуємося, між собою кажуть, що ми залишились у 2014 році, тому дуже важлива психологічна допомога», – розповів учасник бойових дій Руслан Кідалов.