Нацрада відповіла на критику щодо заборони в Україні російського телеканалу «Дождь»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України відповіла на критику організації Freedom House, яка назвала актом цензури заборону мовлення в Україні російського телеканалу «Дождь».

«Служби Національної ради, які постійно проводять моніторинг як іноземних, так і вітчизняних мовників, виявили невідповідність програмного наповнення каналу українському законодавству. Було зафіксовано поширення комерційної реклами, що є порушенням вимог частини дев’ятої статті 13 Закону України “Про рекламу” (“трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, у разі якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, забороняється”). Як відомо, Російська Федерація не ратифікувала Конвенцію, отже, на телеканали, які діють під її юрисдикцією, поширюється зазначена норма», – йдеться в заяві Нацради, оприлюдненій у понеділок, 16 січня.

«Крім того, неодноразово фіксувалося поширення в програмах телеканалу «Дождь» інформації, яка не відповідає вимогам частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» («не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди») та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію» («інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини)», – наголосили у Нацраді.

13 січня організація Freedom House назвала актом «цензури» заборону мовлення в Україні російського телеканалу «Дождь». Комітет захисту прав журналістів закликав українську владу скасувати розпорядження про цю заборону.

Нацрада 12 січня заборонила трансляцію в кабельних мережах Україні російського телеканалу «Дождь». Водночас українці можуть дивитися його через інтернет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук