Найєм заявив про спробу директора ДБР Романа Труби незаконно збільшити свої повноваження
Голова Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба планує розширити свої повноваження, порушуючи норми закону про ДБР, свідчить опублікований на сайті уряду регламент реалізації повноважень директором ДБР.
Як написав у своєму блозі народний депутат Мустафа Найєм судячи з тексту документа, у відомстві назріває конфлікт між його директором і заступниками. Зокрема, як пояснив Найєм, регламент безпосередньо порушує норми закону «Про державне бюро розслідувань», надаючи голові відомства непередбачені законом повноваження і права.
Зокрема, депутат вказав на те, що цей документ скорочує права заступників голови ДБР,аА саме – усуває їх від схвалення великої кількості рішень, які потребують колективного узгодження.
«Зокрема, згідно зі статтею 12 закону про ДБР, значну частку своїх повноважень директор Бюро реалізує за погодженням із заступниками. У прийнятому регламенті ця норма порушена, і тепер в окремих випадках директор Бюро отримує право одноосібного прийняття рішень у питаннях, які потребують колегіального узгодження», – пояснив нардеп.
Зі слів Мустафи Найєма, в положенні Регламенту зазначено, що заступники можуть відмовлятися погоджувати рішення очільника ДБР. Проте заступники мають на це право, коли рішення голови не відповідають нормам законів «Про запобігання корупції», «Про державну службу» та «Про очищення влади».
«Тобто, наприклад, якщо рішення голови ДБР будуть порушувати норми КПК або будь-якого іншого закону, у заступників не буде можливості відмовити в узгодженні таких рішень», – пояснив нардеп.
Він також звернув увагу на те, що у Регламенті є норма, відповідно до якої, підставами для відмови погоджувати рішення не можуть бути аргументи про недоцільність або необґрунтованість схвалених головою ДБР рішень.
«І найважливіше. Регламент взагалі не регулює повноваження директора Бюро, якщо між його заступниками не досягнуто згоди. В такому випадку голові доведеться або порушити закон і узурпувати владу в ДБР, або відомство повинно бути паралізовано», – наголосив Мустафа Найєм.
Він також повідомив, що вже звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з вимогою відмовити у реєстрації відповідного Регламенту.
Як повідомляв ZAXID.NET, в листопаді 2017 року конкурсна комісія призначила на посаду директора Державного бюро розслідувань львів’янина Романа Трубу, а згодом це призначення затвердив президент України. Згодом стало відомо, що у 2014 році Труба на посаді прокурора підтримував у суді звинувачення проти учасників Євромайдану.
Державне бюро розслідувань – правоохоронний орган України, який розслідуватиме кримінальні провадження, де фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників головних управлінь). ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури. Очікується, що ДБР повноцінно запрацює у вересні 2018 року.