NASA готується відправити зонд вглиб атмосфери Сонця

СвітРоман Ганкевич, 28 вересня 20175921
NASA готується відправити зонд вглиб атмосфери Сонця
фото NASA
Вартість нового зонду оцінили у $1,5 млрд

Національне космічне агентство США (NASA) оприлюднило подробиці про зонд Solar Probe Plus, який незабаром відправиться вивчати електромагнітну активність Сонця. Місія стартує наступного року, пише BBC.

«Дані, зібрані під час цього польоту, забезпечать революційні зміни в наших уявленнях про Сонце. Parker Solar Probe проникне безпосередньо в сонячну корону. Проведення ретельних вимірів у цій галузі дуже важливе для розуміння природи нашої зірки», - йдеться в офіційному повідомленні NASA.

На думку вчених, саме в атмосфері Сонця частинки так званого сонячного вітру отримують прискорення, поширюючись далі по всій Сонячній системі. Вони стають причиною північних сяйв, проблем із супутниками, перебоїв в енергопостачанні і роботі систем зв'язку.

Апарат Solar Probe Plus (SPP) стартує в період між 31 липня і 19 серпня 2018 року на ракеті-носії Delta IV-Heavy. Зонд наблизиться до Сонця на відстань близько 6 мільйонів кілометрів. Очікується, що Solar Probe Plus наблизиться на максимальну відстань до Сонця 20 разів.

Як відомо, попередня місія до Сонця - зонд Helios 2 - здійснювалася на відстані в 43 мільйони кілометрів від Сонця.

Нагадаємо, у період між 6 і 11 вересня на Сонці сталося одразу чотири спалахи 10-го класу. Один з них увійшов до десятки найбільш потужних, які коли-небудь вдавалося виміряти науковцям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук