NASA починає випробування ядерного реактора для місії на Марс

СвітРоман Ганкевич, 16 листопада 201721591
NASA починає випробування ядерного реактора для місії на Марс
фото NASA / JSP
Нова технологія Kilopowerдозволяє безперервно виробляти на одній установці до 10 кіловат електроенергії протягом 10 років

У найближчі місяці NASA планує випробувати ядерний реактор, який призначений для забезпечення енергією марсіанських місій. Новий проект отримав назву Kilopower, йдеться на сайті космічної агенції.

Як зазначається, перші тести повинні пройти в листопаді і на початку 2018 року. Головний технолог STMD з питань енергетики та зберігання енергії
Лі Мейсон повідомив, що програма випробувань Kilopower має на меті перевірити, чи ця технологія готова для розвитку космічних польотів. Науковці сподіваються перевірити аналітичні моделі, щоб зрозуміти наскільки добре працює обладнання.

Новий тип пристрою для отримання енергії складається з ядерного реактора, двигуна Стірлінга і генератора змінного струму. Перший виділяє тепло, другий перетворює його на механічну енергію, а третій перетворює енергію руху в електричну. «Ядерний реактор може служити джерелом енергії високої щільності з можливістю працювати незалежно від сонячної енергії. Такий реактор може працювати в дуже жорстких умовах, таких як поверхня Марса», - зазначив керівник проекту Kilopower в Національній лабораторії в Лос-Аламосі Патрік МакКлюр.

Планується, що нова реакторна установка забезпечить безперебійне живлення під час пілотованого польоту на Марс. Технологія дозволяє безперервно виробляти на одній установці до десяти кіловат електроенергії протягом десяти років і може бути застосована до кількох місій NASA.

Нагадаємо, минулого тижня NASA представило ракету, яка здійснить першу безпілотну місію на орбіту Місяця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук