Неповнолітніх українських студентів у Польщі «візьмуть на контроль»
МЗС України контролюватиме захист прав неповнолітніх студентів у Польщі в період пандемії Covid-19
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про те, що «бере на контроль» захист неповнолітніх українських студентів у Польщі, оскільки під час карантину в країні підлітків випускають на вулицю лише з батьками. Про таке рішення міністр Дмитро Кулеба написав у своєму Twitter у суботу, 11 квітня.
За його словами, у цьому неповнолітнім студентам закордоном може допомогти програма МЗС «Захист».
У рамках програми «Захист» посольства та генеральні консульства в усьому світі розв'язують питання прострочених документів/дозволів/віз на перебування в іноземній країні, співпрацюють з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян у разі їх порушення.
Державні органи також інформують про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому та про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо.
Українці за кордоном в рамках можуть звернутись за консультацією щодо розв'язання побутових питань та охорони здоров'я та отримати адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо.
Також МЗС опрацьовує з місцевою владою та бізнесом, готовими допомагати, питання тимчасового розміщення у спеціально виділених місцях (кампусах, соціальних закладах, школах тощо) тих громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання.
Як інформував ZAXID.NET, 9 квітня польський уряд вирішив продовжити карантин у країні, введений у зв'язку з поширенням коронавірусу Covid-19.
Зазначимо, що з 15 березня по 7 квітня з Польщі поїхали 143 тис.і українських заробітчан. З них 31 тис. виїхала за останні десять днів.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця попросив українців не повертатися на свята з Польщі. За його словами, після приїзду їх чекає 14-денна обов'язкова обсервація, а не зустріч з близькими. Тому краще залишитися на місці.