Ніхто з ПР у Львові про здачу партквитка - не заявляв, - голова
Прийняття у першому читанні законопроекту про мови стало для нас– несподіванкою. І далеко не найприємнішою. Адже на сьогодні в Україні і так ніхто не перешкоджає національним меншинам спілкуватися тією мовою, якою їм зручно. Про це заявив голова Львівської міської організації Партії регіонів Олег Баран.
„Хочу наголосити на тому, що депутати від Партії регіонів, якіпредставляють західні області України за цей законопроект – не голосували. Іцей вчинок автоматично показує наше ставлення до мовного законопроекту”, - сказав Олег Баран.
Щодо ситуації про вихід деяких регіоналів із лав Партії регіонів післяприйняття мовного законопроекту... „Хочу запевнити, що особисто я на сьогоднішній день виходити з Партії регіонів через мовні баталії – не збираюся. І жоден член Львівської міської організації Партії регіонів про такі наміри - не заявляв. Попри те, що ми теж не у захваті відданого законопроекту – такий крок ситуацію не врятує. А навіть навпаки. Як тоді відстоювати інтереси Галичини? Адже переконаний, що якщо б у Верховній Раді було більше депутатів від Партії регіонів, які є вихідцями із Західної України, мовний законопроект потрібної кількості голосів – ніколи не набрав би”, - додав Олег Баран.
Як наголосив політик, наразі мовний документ лише на стадії проекту, ане існує як доконаний факт. Тобто, до нього можна вносити зміни, корегувати. „Переконаний, що члениПартії регіонів мали б іншими методами показувати своє ставлення до мовногозаконопроекту. Замість того, щоб здавати партквиток, нам потрібно консолідуватись. Аби, наголошую ще раз, мати баланс думок і сил у Верховній Раді від Східної та Західної України. Якщо у втіленні соціальних реформ ми одностайні, то у таких речах як мовні ініціативи – є серозні розбіжності”, – підсумував Олег Баран.
Нагадаємо, голова одного з районних осередків Партії регіонів Івано-Франківська Богдан Павлюк вийшов із партії через мовний законопроект Ківалова-Колесніченка.
Додамо, 5 червня український парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про основи державної мовної політики». У цей день під Верховною Радою виникли сутички між «Беркутом» та людьми, які виступають на захист української мови.