Офіс генпрокурора оскаржить запобіжний захід Петру Порошенку
Ірина Венедіктова прокоментувала підозру п’ятому президенту України, яку підписав її заступник
Офіс генерального прокурора оскаржуватиме рішення Печерського суду про запобіжний захід п’ятому президенту України Петру Порошенку у вигляді особистого зобовʼязання. Про це ввечері в середу, 19 січня, повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
За її словами, позиція Офісу генерального прокурора, полягає в тому, що Порошенку було повідомлено про підозру в державній зраді «у спосіб, визначений законом».
Венедіктова стверджує, що сьогоднішнє рішення суду про обрання запобіжного заходу Порошенку означає, що суд підтвердив законність та обґрунтованість цієї підозри, порядок її повідомлення, а також наявність ризиків, для запобігання яким прокуратура йшла з обранням запобіжного заходу.
Вона також прокоментувала закиди у вибірковому правосудді, мовляв, за її каденції не один нардеп отримав повідомлення про підозру.
«І це вже стало доброю традицією, коли медійні фігуранти кримінальних проваджень з особливим статусом оскаржують порядок повідомлення або саму підозру. Не така підозра, не в той день, не тією рукою вручили, не з тим виразом обличчя... Однак жодного факту скасування підозри з цих підстав не було», – заявила Ірина Венедіктова.
Вона стверджує, що у слідства були вагомі підстави не зволікати з повідомленням про підозру.
«А наявність доказів переконала прокурорів в необхідності такого повідомлення. Заступник генпрокурора, який підписав підозру, координував діяльність органів досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні із самого початку і був знайомий з матеріалами справи», – додала прокурорка.
Венедіктова також зазначила, що її заступник, який підписував підозру, «координував діяльність органів досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні із самого початку і був знайомий із матеріалами справи».
«У справі другого Президента інституту підозри ще не було. Постанову про притягнення як обвинуваченого підписав слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури. Повідомлення про підозри та їх зміни четвертому Президенту підписували прокурори Плеканчук, Брезицький, Псюк та Іванов. А в травні 2019 року повідомлення про підозру третьому Президенту підписував прокурор відділу. Прізвище і підпис Генерального прокурора в повідомленнях про підозру колишнім президентам стоїть тільки моє. В підозрі, повідомленій в 2020 році. Піар і процесуальна робота – це різні речі. Повертаючись до «вугільної справи», щодо фігуранта якої суд сьогодні обирав запобіжний захід. Наголошую на тому, що фабула справи однакова для всіх чотирьох підозрюваних - вони співучасники. Прокурори щодо всіх фігурантів ішли з однаковим запобіжним заходом – тримання під вартою або 1 млрд грн застави», – пояснила генпрокурорка.
«Тому ми виходимо з того, що перед законом рівні всі, і, безперечно, знов таки, як і з іншими фігурантами, ми підемо з апеляційним оскарженням запобіжного заходу», – додала Венедіктова.
Як інформував ZAXID.NET, 19 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід пʼятому президенту України Петрові Порошенку у формі особистого зобовʼязання. Адвокати політика уже заявили, що планують оскаржувати це рішення.