Оксана Линів та «INSO-Lviv» виконають музику Бетховена, Моцарта та Козаренка
До теми
-
Україна це тільки вишивка? Пшеничка? Соловейко?.
Уляна Горбачевська та Марія Олійник про оперу «Ukraine – Terra Incognita» ZAXID.NET - Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу ZAXID.NET
- Жадан, Линів, «ДахаБраха»: у Львові готують проект «Ковчег Україна» ZAXID.NET
У вівторок, 13 жовтня, у Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Тріумф любови». Оркестр «INSO-Lviv» під керівництвом диригентки Оксани Линів виконає твори віденських класиків та українського композитора Олександра Козаренка.
У концерті візьмуть участь солісти Андрій Мурза (скрипка) та Оксана Нікітюк (вокал). В програмі прозвучать увертюра «Леонора» №3 Людвіга ван Бетховена, концерт для скрипки з оркестром №5 Вольфганга Амадея Моцарта, «П’ять весільних ладкань з Покуття» Олександра Козаренка.
Диригентку Оксану Линів та оркестр INSO-Lviv поєднує музика Моцарта та любов до українського. За роки існування фестивалю LvivMozArt, музиканти відкривали публіці незнані шедеври української музики та презентували світу свого, львівського Моцарта.
13 жовтня прозвучить вишукана добірка творів віденських класиків, а також українська архаїка, яка стала ґрунтом для сучасного композитора Олександра Козаренка.
2020 рік є особливим для музичного світу, адже Бетховену виповнюється чверть 250 років. З нагоди ювілею кожен театр та концертна зала світу підготувала чимало подій. Однак через карантин небагатьом вдалося втілити їх у життя. Але музика Бетховена продовжує звучати в найбільш мовчазний рік. Увертюра №3 «Леонора» відкриє концерт.
Свої скрипкові концерти молодий Моцарт написав у рідному Зальцбурзі в час, коли працював концертмейстером оркестру в єпископа.
Багатогранна творчість сучасного композитора Олександра Козаренка охоплює різні жанри, та особливим є звернення композитора до народних джерел. Уміння працювати з архаїкою, витворювати концертні шедеври з народної пісні свідчить про делікатну майстерність Козаренка до національної тематики. «П’ять весільних ладкань з Покуття» було створене на основі музики, яку писав композитор на початку 90-х для вистави «Покутське весілля». Частини твору розгортаються відповідно до традиційного весільного обряду.
Оксана Линів – видатна українська диригентка, яка працює з найбільшими оперними театрами та відомими оркестрами у всьому світі, серед них Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien, Державна Опера Штутгарта та багато інших. З 2014 до 2017 працювала музичним асистенткою музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка. З 2017 по 2020 рік була головною диригенткою Опери та Філармонійного оркестру у Граці, Австрія.
Паралельно з блискучою міжнародною кар'єрою Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі.
У 2016 році Оксана Линів ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові, яким з того часу успішно керує як арт-директорка. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU, перший і єдиний молодіжний оркестр, який об’єднує юних музикантів з усієї України.
Андрій Мурза (скрипка) є художнім керівником Одеського міжнародного конкурсу скрипалів, артистом Дюссельдорфської симфонічного оркестру (Німеччина). Бере участь в роботі журі міжнародних конкурсів та проводить майстер-класи в містах України, Китаю і Німеччини.
Андрій Мурза є переможцем кількох міжнародних конкурсів. У 2015 році Андрій став переможцем конкурсу фонду «Сімфоніма» (Німеччина), який надав йому в особисте користування скрипку Ніколо Аматі.
Оксана Нікітюк (мецо-сопрано) є лауреаткою та володаркою Гран-Прі численних міжнародних конкурсів, зокрема: Гран-прі Міжнародного конкурсу «Kiwanis» (м. Торонто, Канада, 1995 р.), Гран-прі конкурсу хорових колективів (Дебрецен, Угорщина, 2000 р.), Лауреатка І премії IV Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів (2008 р.).
Академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) Львівської національної філармонії заснований в 1998 році. Про визнання високого професійного рівня оркестру свідчать запрошення його до участі в якості базового оркестру на міжнародних фестивалях, урочистих подіях та конкурсах: Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt (Львів), Leopolis Jazz Fest (Львів), Altmark Festspiele (Німеччина), Міжнародному конкурсі ім. Йоганнеса Брамса в м. Перчах (Австрія), Фестивалі «Українська весна» (м. Познань, Польща). З 2017 року оркестр бере участь в концертних турах Нідерландами під керівництвом диригента Раймонда Янссена, засновника та директора агенції Cadenza European Art Productions. В 2019 році оркестр взяв участь в історичній постановці опери «Аїда» Дж. Верді біля підніжжя Храму цариці-фараона Хатшепсут (Луксор, Єгипет) під керівництвом Оксани Линів.