Окупаційна влада Криму погрожує заборонити кримським мусульманам домашні релігійні обряди

СуспільствоАндрій Стець, 8 серпня 20162000

Окупаційна влада в анексованому РФ Криму зазіхає навіть на побутову релігійність кримських мусульман. Про це написав на своїй сторінці в Facebook муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов.

«Кримським імамам натякнули на те, що традиційні похоронні й поминальні обряди, які відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу. Я з дитинства бачив, як люди похилого віку збиралися у нас вдома, щоб помолитися за померлого. У ті часи, коли в Україні не було жодної мечеті, і не можна було відкрито проводити ніяких мусульманських обрядів, це було єдине, що залишалося у людей від віри батьків. Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами», - повідомив Ісмагілов.

На думку муфтія, «такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперіі».

«Не можна у людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нічого буде втрачати, крім кайданів», - підсумував він.

Як пише видання Avdet, співробітники ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамами. Предметом спілкування став нещодавно ухвалений в РФ «пакет Яровой» – пакет змін до антитерористичного законодавства Росії, що суттєво розширює повноваження правоохоронних органів та посилює термін ув’язнення за низкою кримінальних статей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук