Окупаційна влада Євпаторії вирішила знести єдиний в місті храм ПЦУ

Архієпископу ПЦУ Клименту в день 20-річчя хіротонії вручили постанову про знесення храму в Євпаторії

Архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту в день 20-річчя його архієрейської хіротонії (посвята в духовний сан) російські судові пристави вручили постанову про знесення храму в Євпаторії. Про це священнослужитель розповів «Крим.Реалії».

«Сьогодні 20-річчя моєї архієрейської хіротонії. 20 років тому мене висвятили на єпископа і призначили керуючим Кримської єпархії. У цей ювілейний день судові пристави принесли мені припис про знесення церкви в Євпаторії», – розповів Климент.

Архієпископ отримав постанову про відкриття виконавчого провадження, датоване 15 травня. У ньому зазначено, що Кримська єпархія ПЦУ зобов'язується впродовж місяця від дня набрання рішенням суду законної сили провести демонтаж зведеної будови за адресою: Євпаторія, вул. Інтернаціональна, будинок 133.

На рішення окупаційної влади відреагувала уповноважена Верховної Ради України із прав людини Людмила Денісова. Як інформує Офіс омбудсмана України у Telegram, Денісова засудила рішення російських окупантів про знесення храму Православної церкви України в Євпаторії у Криму.

«Сьогодні стало відомо, що архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент отримав постанову від так званої «служби судових приставів Криму» про знесення храму ПЦУ в Євпаторії. Знесення культової будівлі вимагається у п’ятиденний термін. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини засуджує такі цинічні дії окупаційної влади, які мають на меті залякування парафіян Православної церкви України в анексованому Криму», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у випадку невиконання поставлених вимог відносно архієпископа Климента погрожують відкрити кримінальне провадження за статтею 315 Кримінального кодексу РФ (невиконання вироку суду, рішення суду або іншого судового акта).

«Рішення про знесення культової споруди було ухвалено «кримським судом» через нібито відсутність у відповідача доказів, які підтверджують законність використання земельної ділянки та будівлі релігійною громадою ПЦУ у Євпаторії. Ще раз наголошуємо на тому що, територія Кримського півострова - це територія України, де діє українське законодавство», – наголосили в Офісі омбудсмана.

Зазначається, що вироки так званих судів у Криму та переслідування за релігійними переконаннями представників ПЦУ є порушенням статті 9 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії.

«Росія не має права застосовувати своє законодавство відносно громадян України та їхнього майна у Криму. Женевською конвенцією заборонено застосування законів країни окупанта на окупованій території. Переслідування членів релігійних організацій у Криму є грубим порушенням міжнародного законодавства РФ», – йдеться в повідомленні.

Як інформував ZAXID.NET, у червні минулого року «арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ передати «міністерству майнових і земельних відносин Криму» будівлю єдиного в Сімферополі храму Помісної церкви.

ПЦУ через тиск на духівництво і вірян церкви в окупованому Росією Криму звернулася до ООН, ОБСЄ, країн-гарантів Мінського процесу, до Європейського Союзу й усіх демократичних держав із закликом «вплинути на тих, від кого на цій території залежить прийняття рішень, щоби припинити ескалацію гонінь на церкву».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук