ООН запропонує ввести на Донбас 20 тис. миротворців та 4 тис. поліцейських

Всі миротворці мають бути з країн, які не є членами НАТО

ООН представить план розміщення миротворців на Донбасі 17 лютого

Організація Об’єднаних Націй має намір презентувати звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. Станеться це у суботу, 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомила агенція «Reuters».

Серед авторів вищезазначеного документа є колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, який наразі є радником президента України Петра Порошенка.

У звіті, зокрема, розглядається застосування на Донбасі контингенту у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО та 4 тисяч поліцейських.

За словами співавтора звіту, експерта Колумбійського університету з питань ООН Річарда Ґована, участь у операції мають брати різні європейські країни (наприклад Швеція), країни, що мають досвід миротворчих операцій (такі, як Бразилія), та країни, яким довіряє Росія (наприклад, Білорусь).

Однак, на шляху затвердження миротворчих сил ООН є великі перепони, зазначається в публікації. Зокрема, Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, має погодитись з цим форматом а Швеція має погодитись очолити місію.

Ґован також припустив, що запровадження миротворчого контингенту на Донбасі дозволить провести місцеві вибори в Україні, що є ключовою частиною Мінських домовленостей.

«Якщо вдасться достатньо швидко розгорнути присутність на місцях, добре було б перейти до місцевих виборів за 12 місяців, а потім залишити миротворців на період охолодження, скажімо, на два роки», – зазначив співавтор звіту.

Як відомо, 12 лютого виповнилося три роки з дня підписання останніх Мінських угод за участю Франції, Німеччини, України й Росії. Проте, як констатували в Міністерстві закордонних справ України, Росія за три роки не виконала жодного пункту цих угод.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук